החזרי מס

החזרי מס הם תחום מורכב אשר יש לקחת ברצינות. ישנם הקלות רבות בתחומים שונים אשר יכול להוות הצדק להחזרה מס. מסיבה זו חשוב מאוד לבדוק מה הם התנאים בגינם ניתן לקבל החזרי מס. כאן תוכלו למצוא מספר דוגמאות לסיבות בגינן תוכלו לקבל החזר מס.

החזר מס לעובד בחו”ל:
עובדים אשר עובדים בחו”ל אצל מעסיק ישראלי לא יכולים לקבל חלק מהניכויים והזיכויים המגיעים אליהם בתלוש המשכורת. מסיבה זו לעובדים מסוג כזה חשוב להגיש בקשה להחזרי מס בסוף שנת העבודה.

החזר מס להורים לילדים לקויי למידה.
תחת תנאים מסוימים הורים לילדים ליקויי למידה זכאים להחזרי מס. חשוב לציין ולהדגיש שיש צורך באישורים מיוחדים מוועדות ספציפיות ועמידה בתנאים של ועדות אלו על מנת להיות זכאים להחזרי מס. לדוגמא ילד המאובחן כבעל לקות למידה שלא דרך וועדת ההשמה, הוריו לא יוכל לקבל החזרה מס. כמוכן, ילד אשר אובחן כבעל לקות למידה מהגורמים הרלוונטיים, אך לא לומד בכיתות המוכוונות לילדים עם ליקויי למידה, הוריו לא יהיו זכאים להחזרי מס.

החזרי מס ממספר עבודות במקביל
עם במהלך אותה השנה עבדת בשתי עבודות במקביל, ישנה סבירות גבוהה שמגיע לך החזר מס. הצהרה לא נכונה או מילוי לא נכון של טופס 101 במקומות העבודה, עלול להביא לכך ששני מקומות העבודה מורידים את תשלומי החובה מהמשכורת. כתוצאה מכך תשלומי המס שלך גבוהים משהם צריכים להיות. בסוף שנת המס ניתן להגיש בקשה להחזרי מס ולקבל כעבור כמה חודשים את הכסף חזרה.

מס הכנסה אינו מחזיר החזרי מס באופן יזום, כלומר, יש צורך להגיש בקשה לקבלת החזרי מס, ויש לעשות זאת על ידי מילוי נכון של טפסי מס הכנסה. מסיבה זו מומלץ מאוד לשמור את כל תלושי המשכורת ולוודא שמומחה בתחום כגון יועץ מס למשפחה מסתכל עליהם במטרה לבחון האם אתם זכאים להחזרי מס.

החזזרי מס יכולים להגיע לסכומים גדולים מאוד מאחר ולעיתים הכסף הנוסף הנלקח כל חודש מגיע אף למאות שקלים. בנוסף, הכסף הנלקח ממס הכנסה נשמר שם וצובר ריבית. כך, בסוף השנה, לאחר הגשת הדרישה להחזרי מס מקבלים הן את הכסף שנלקח והן את הריבית.