יועץ רוחני

מה זה יועץ רוחני ?
יועץ רוחני הוא שם כולל לסגנון ייעוצי שעושה שימוש או מתבסס על רוחניות. למשל ניתן לומר שרבנים נותנים ייעוץ רוחני באותה המידה שניתן לומר על “הילר” שעוסק בייעוץ שהוא יועץ רוחני. בתוך המגוון הרב הזה יש גם מתקשרים (אנשים שטוענים שהם מבצעים תקשור עם ישות כזאת או אחרת שמשתמשת בהם ומייעצת או מכווינה את המטופל במילים ארציות) שנחשבים ליועצים רוחניים.

מתי להשתמש ביועץ רוחני ?
הפנייה ליועץ רוחני נעשית לרוב כשיש שאלות לגבי העתיד, קושי בקבלת החלטה חשובה וכד’. יש אנשים שנוהגים לפנות ליועץ רוחני לפני החלטה על נישואין לאדם מסוים, לגבי שאלות על כמות ילדים וכניסה להריון, מתן שמות לילדים, חיפוש ומציאת עבודה וכד’.
פניות מסוג אחר הן אלה שמצפות לשינוי מיידי בעקבות המגש עם יועץ רוחני. למשל אנשים שפונים ליועץ רוחני כדי שיחזיר אהוב שנפרד מהם, או עזרה לבעיה כספית דחופה וכד’.
חשוב לנו לציין ולהדגיש שאנשים שמחפשים פתרונות כאלה חייבים להבין שמרבית העבודה היא שלך על עצמך ושיש להיזהר ולהקפיד לבחור בקפידה את היועץ הרוחני כדי להימנע משרלטנים שעלולים לגרום לנזק ולעוגמת נפש ואף לאיבוד האמון.

במה עוסק הייעוץ הרוחני ?
ייעוץ רוחני עוסק או מתבסס על חסימות פנימיות בנפש האדם. החסימה מקבלת ביטוי בחיי משפחה וזוגיות, בהתנהלות בעבודה ואפילו בבריאות פיזית של הגוף. תופעותיה של החסימה הן חרדות ודיכאונות, זעם וכעס, הסתכלות פסימית על החיים, קושי במערכות יחסים ובתפקוד.

יועץ רוחני ההגדרה
יועץ רוחני או ייעוץ רוחני הוא בעצם סל של כלים שמסייעים לאדם הפונה להסיר את המחסומים, לפתור את הקשיים, לקבל החלטה. ההתחלה של הטיפול או הייעוץ הרוחני הינה כמובן אבחון או זיהוי החסמים או המחסומים. לרוב במהלך טיפול מיועץ רוחני המטופל מבין את העוצמות הפנימיות שלו, תחושת המסוגלות גדלה ואיתה היכולת לבצע שינוי שייטיב עימו, עם חייו ועם אושרו.

ממה להיזהר בבחירת יועץ רוחני ?
יהיה קל יותר להציג זאת באמצעות דוגמא, נניח שמדובר במחסום במציאת בן זוג או בת זוג.
יועץ רוחני שפועל נכון יהיה זה שינסה לאתר או לזהות את המחסומים הפנימיים אצלך שמונעים את ההיכרות או המפגש עם בן או בת הזוג. לאחר מכן ימצא את העוצמות יחד איתך וינסה לקדם את השינוי כדי שכשהאחת או האחד המתאימים יופיעו תדעו לזהות זאת ולפעול.
יועץ רוחני שממנו נמליץ להישמר ולהיזהר יהיה זה שיבטיח שמחר תפגשו את בן או בת הזוג המיוחלים.

כיצד קשור דמיון מודרך ליועץ רוחני ?
דמיון מודרך הינו אחד הכלים או שיטה נוספת ממגוון השיטות של יועצים רוחניים.
דרכים נוספות הן ייעוץ באמצעות תקשור עם ישות שאינה מהעולם המוכר והגשמי שלנו. יועץ רוחני יכול להיעזר בדתות ותורות שונות. כיוון שאין לכך סוף לא נרחיב אלא נמליץ לכל אחד ואחד לקרוא על על תחומי הייעוץ הרוחני אליהם הוא מתחבר, לבדוק לפני שמתחילים לקבל ייעוץ רוחני מי הוא יועץ רוחני שאיתו תרצו להתחיל, תבקשו המלצות, תבקשו לשוחח עם מטופלים בעבר, תבדקו היטב שאתם פונים למישהו שבאמת יכול לסייע לכם.