יועץ פנסיוני

ייעוץ פנסיוני הוא תחום שהתפתח כאשר לפתע נוכחנו לדעת שסוכני הביטוח ממליצים על החברה בה הם עובדים ועל המסלולים הטובים להם במקום על המסלולים שייתנו לכם רווחה בהגיעכם לפנסיה. בעבר גם הבנקים לא נתנו עצה אובייקטיבית מכיוון שלעיתים הם היו קשורים בקשים עסקיים עם חברות ביטוח שונות. כיום הדבר משתנה, אולם בתנאים מסויימים עדיין כדאי לנסות ולקבל ייעוץ פנסיוני מיועץ פנסיוני.

איזה שאלות עלינו לשאול בעת הייעוץ הפנסיוני יעוץ פנסיוני
הדברים עליהם אנחנו צריכים לקבל מענה בעת הייעוץ הפנסיוני הינם דברים כגון האם אנחנו חוסכים מספיק לגיל פרישה, האם אנו משלמים על ביטוחים מיותרים, האם אנחנו מוגנים למקרה שנאבד את היכולת לעבוד ושאלות רבות נוספות. מאחר ומדובר בעתיד שלנו אין לוותר על אף שאלה ולדרוש הבהרה על כל דבר שאינו ברור. בנושא זה אין דבר כזה שאלה טיפשית. כל מה שאתם לא מבינים -תשאלו!

מה יועץ פנסיוני מביא לשולחן
קודם כל, יועץ פנסיוני מוסמך צריך להיות רשום במשרד האוצר ולכן חשוב לוודא שהיועץ הפנסיוני אליו פניתם אכן מוכר במשרד האוצר.
ההבדל בין יועץ פנסיוני לבין אנשים אחרים בתחום אשר יכולים לתת לכם מידע אודות הפנסיה הוא בכך שליועץ הפנסיוני אסור לקחת הטבות ושכר מחברות ביטוח וקרנות פנסיה שונות. הדבר נוצר על מנת להבטיח את האובייקטיביות של היועץ הפנסיוני.

בעת היעוץ הפנסיוני כדאי לקבל המלצה אודות מספר מסלולים אפשריים לפנסיה עם רשימה מסודרת של הייתרונות והחסרונות של כל אחד מהם. בנוסף כדאי לבקש חלופות בהתאם לתרחישים עתידיים אפשריים כגון קידום, הפחתה בשכר, פיחות וצמיחה במשק ודברים נוספים.

יועץ פנסיוני עומד מול כל אדם בנפרד ואינו מקבל הטבות או שכר מחברות ביטוח שונות, מכאן שהמסלולים שיציע ללקוח הינם מסלולים אשר מותאמים ללקוח באופן אישי ולא תלויים בגורמים חיצוניים כלשהם.

יועץ פנסיוני – השקעה בעתיד

לעיתים אנשים מהססים לקחת יעוץ פנסיוני מכיוון שמדובר בתחום של ייעוץ אישי ומסתפקים בהמלצה של חברת הביטוח או של הבנק, מאחר ואינם רוצים להוציא כסף על ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי. חשיבה זו הינה חשיבה מוטעית. הייעוץ הפנסיוני הוא השקעה לעתיד. אנחנו שומעים לא פעם ולא פעמיים על מצבים בהם אדם שילם לחברת הביטוח במשך שנים וכשמגיע היום שבו הוא צריך את הכסף חברת הביטוח לא מוכנה לשלם מאחר ולא כל התנאים של הביטוח מומשו. היועץ הפנסיוני יודע מה הם התנאים של כל חברה בייחס לתנאי הפנסיה שלה ולכן יידע להסביר את התנאים בדרכים פשוטות ולהמליץ על המסלול הנכון בהתאם לצרכי הלקוח.

הפנסיה היא ההבטחה שלנו לביטחון כלכלי כאשר כבר לא נוכל לעבוד ולכן אסור להסתכן בנושא זה ויש לדרוש את השירות הטוב ביותר האפשרי.

פורטל היועצים נותן לכם את כל המידע הרלוונטי אודות ייעוץ פנסיוני.