יועץ משכנתא

מה היא משכנתא?
כאשר אנחנו לוקחים הלוואה, משכנתא היא שיעבוד של נכס אל מי שממנו נלקחה הלוואה, על מנת להבטיח את החזר ההלוואה.

מדוע צריך יועץ משכנתא?  יועץ משכנתא
משכנתא היא עסק יקר. מדובר בהתחייבות שיכולה להמשך עשרות שנים ולהגיע לריביות בסכומים גדולים מאוד. בנוסף מדובר בנושא סבוך אשר מושפע מגורמים רבים ולעיתים קרובות אין לנו אתה כלים להבין את הגורמים המשפיעים על התשלומים שנאלץ לשלם במשך השנים. מסיבות אלו ורבות אחרות חשוב לקחת יועץ משכנתא שמבין את השוק ומכיר את הגורמים הרבים המשפיעים על המשכנתא. חשוב לזכור שהבנקים מיצגים את עצמם ורוצים להרוויח כמה שיותר. יועץ משכנתאות הינו אדם עצמאי אשר אינו מקבל תמלוגים ועמלות מהבנקים. לכן, יש לו אינטרס לתת לכם את הייעוץ הטוב ביותר והעסקה הזולה ביותר.

מה תפקידו של יועץ משכנתא?
חשוב להבין שכמו בכל דבר אשר ישפיע עליכם למשך שנים רבות יש לעשות מחקר שוק נרחב על מנת לקבל את התוצאה הטובה ביותר. הדבר כולל לעשות מחקר מקדים כדי להבין מושגים וגורמים המשפיעים על השוק. לעיתים הדבר דורש להכיר את הקשרים בין חברות שונות ובנקים שונים. רק באמצעות הכרת הגורמים השונים המשפיעים על המשכנתא, הכרת האינטרסים של הבנקים והכרות עם השוק עצמו תוכלו להבטיח שאתם מקבלים את העסקה הטובה ביותר. הדבר דורש התרוצצות והשקעת זמן.

יועץ משכנתאות הוא האדם שעושה את ההתרוצצות בשבילכם. יועץ משכנתא עורך השוואות בין הבנקים השונים ומסלולי לקיחת המשכנתא השונים ומוצא את המסלול שמתאים ללקוחות שלו. יועץ משכנתא ימצא לכם את המשכנתא האופטימלית, ובנוסף, יעזור להתמודד עם הבירוקרטיה הכרוכה בלקיחת משכנתא. תפקידו של יועץ משכנתאות הוא גם לדעת האם אתם עומדים באיזשהם תנאים לקבל הטבות והנחות מהמדינה או מהבנקים.

ההתחייבות למשכנתא היא התחייבות כבדה אשר תשפיע על היכולת הכלכלית וההכנסה החודשית שלנו במשך שנים רבות, לכן כדאי להתייחס אל ההתייעצות ביועץ משכנתא כאל השקעה ולא כאל הוצאה. התשלום החד פעמי ליועץ משכנתאות, גם אם הוא עלול להיות גבוה, יכול לחסוך לנו ריבית במשך שנים רבות.