יועץ נישואין

כאשר אתם מרגישים שהנישואין במשבר, כשאין שיתוף פעולה, כשכל יום רבים על משהו אחר – אבל אף פעם לא על מה שמטריד באמת, זה הזמן לקחת את החיים בידיים ולהציל את הנישואים.

מה עושים אצל יועץ נישואין? 

לעיתים כל מה שיועץ הנישואין עושה הוא לספק סביבה בטוחה, פתוחה ונטרלית בה ניתן לדבר. יועץ נישואין יודע לשקף את הנאמר ולעיתים אף ‘לתרגם’ את הנאמר למושגים שהצד השני יצליח להבין.
פעמים רבות המשברים מתחילים מחוסר יכולת להעביר רגשות ומחשבות באופן שהצד השני יכול להבין ולהזדהות עימם. הבהרה בשקט ורוגע יכולה לפתור בעיות רבות.
יועץ נישואין יודע שלעיתים הויכוח אינו באמת על הנושא עליו מתווכחים. סביר מאוד להניח שויכוח אודות מי מוריד את הזבל מכיל בתוכו גם תסכולים אחרים. הפרדה בין סימפטומים למחלה והתמודדות עם בסיס הבעי, הוא הדרך להצלחה.

יועץ נישואין – לא רק ברגע האחרון יועץ נישואין

ככל שהפסיכולוגיה מאבדת מהסטיגמה השלילית שהייתה לה והופכת להיות חלק מחיי היום יום שלנו אנחנו לומדים להבין את החשיבות של השיח ביום יום. זוגות רבים מגיעים ליועץ נישואים כבר ברגע שהם מזהים בעיה או חיכוך שהם לא מצליחים להתגבר עליו. לעיתים מדובר בצורך להגיע להחלטה נקודתית אשר תשפיע לטווח קצר, ולעיתים מדובר בהחלטה נקודתית אך חשובה אשר תשפיע על כל חייהם. זיהוי נקודות כאלו וחוסר ההצלחה להתמודד איתן לבד, מביא רבים אשר נמצאים בזגיות טובה ופורחת להתייעץ ביועץ נישואים. באופן כזה לא נחים על זרי דפנה ומתמודדים עם בעיות שעולות כאשר הם עוד קטנות. מדובר כאן במהלך חכם המכיר בכך שיש דברים בחיים איתם אנחנו צריכים עזרה.

מה מקבלים אצל יועץ נישואין?

יועץ הנישואין נותן קודם כל מקום בטוח ולא שיפוטי בו ניתן לחלוק את הבעיות והצרות. מעבר לכך יועץ נישואין יודע לתת כלים לתקשורת בריאה יותר. בין אם ע ידי כך שהיועץ עצמו ‘מתרגם’ את הנאמר באופן מובן ביותר, ובין אם הוא מדריך את בני הזוג לשיח יותר קשוב וסבלני. זוגות רבים ימצאו שגם כאשר אינם נמצאים אצל יועץ הנישואים הם מאמצים את צורת הדיבור והפניה של היועץ ובכך לומדים לנטרל ויכוחים וריבים שעלולים לפרוץ רק בגלל צורת ביטוי.

יועץ נישואין הוא המקום להתמודד עם בעיות – ולנסות לבנות מחדש זוגיות בריאה ואוהבת.

פורטל יועצים אוסף לכם את כל המידע אודות ייעוץ אישי הנוגע ליועצי נישואין.