יועץ השקעות אישי

אנשים רבים בימינו מבינים כי הדרך לחסוך היא על ידי השקעות לטווח ארוך ולכן פונים ליועץ השקעות אישי לקבלת המלצות לגבי השקעות.

מי הוא יועץ השקעות

יועץ השקעות הוא אדם שעבר הסמכה במספר רחב של תחומים כגון חשבונאות, סטטיסטיקה, מימון, בניית תיקי השקעות, אתיקה מקצועית, דיני ניירות ערך, כלכלה ודברים רבים נוספים. יועץ השקעות חייב לעבור התמחות, רק לאחר מכן הוא זכרי לרישיון ייעוץ השקעות.
חשוב לציין שיועץ ההשקעות רשאי לייעץ אולם הכח על תיק ההשקעות נשאר בידי בעל התיק ורק הוא יכול להורות על שינוי בתיק ההשקעות. המלצותיו של יועץ ההשקעות הינן המלצות בלבד, ואין שום הכרח לקבל אותן.

מה עושה יועץ השקעות יועץ השקעות אישי
בשלב הראשון היועץ ההשקעות בוחן את הצרכים של הלקוח, את רצונותיו, מטרותיו וציפיותיו מההשקעה. כמו כן יועץ השקעות אישי בוחן את הנכסים הקיימים על מנת לדעת עם מה יש לו לעבוד, בהתאם לרצונות הלקוח. רק לאחר שיועץ ההשקעות עושה זאת מסתכל בתיק ההשקעות ועושה המלצותיו בהתאם לשוק ולרצונות הלקוח. המלצות אלו יכולות להיות ביחס לרמת הסיכון המקובלת על הלקוח, ובהתאם למטרות אותן רוצה הלקוח להשיג, ביחס לבנקים העדיפים והמסלולים אותם הבנקים מציעים.  לעיתים קרובות ניתן לראות יועצי השקעות שיש להם מומחיות גם בתחומים משיקים כגון ניהול חשבונות בנקים בחו’ל, שירותי חשבונאות ועוד.

איפה ניתן למצוא יועץ השקעות אישי
יועצי השקעות ניתן למצוא במספר מקומות. ידוע כי בנקים מחזיקים יועצי השקעות ואלו משרתים את לקוחות הבנקים. חשוב לזכור שבנקים אינם תמיד אובייקטיבים מאחר וההמלצה להשקעה יכול להיות קשורה במוצר אותו מציע הבנק. בנוסף ניתן למצוא יועצי השקעות בבתי השקעות אשר מתמקדים בהשקעות בלבד. קיימים גם לא מעט יועצי השקעות פרטיים, אשר לא עובדים בבנקים או בבתי השקעות.

בכל מקרה, חשוב לקחת בחשבון שיש הרבה דברים שצריך לדעת על מנת לתת המלצות נכונות וחכמות ביחס להשקעות ולכן חשוב לבחון את ההכשרה, ההסמכה והניסיון של יועץ ההשקעות אשר נותן לכם ייעוץ אישי לפני שבוחרים בו. חשוב גם להזכיר שבהשקעות כמו בדברים רבים אחרים בחיים אין וודאות, ולכן האחריות בסופו של יום היא על האדם שהכסזך שייך לו ולכן יש להתקדם בזהירות תוך כדי לקיחת סיכונים מחושבים בלבד.

 מאמרים קשורים:

יועץ השקעות לעסק