ביטוח תיירים

כאשר אנחנו טסים לחופשה בחו”ל, אנחנו רוצים להיות תיירים לכל דבר. אנחנו לא רוצים לדאוג לדבר, חוץ מההחלטה מה היא המסעדה הבאה אליה נלך, ומה הוא האתר הבא בו אנחנו רוצים לבקר. מסיבה זו כדאי לדאוג מראש לכל הדברים שיכולים להטריד אותנו. אם נהיה מכוסים מבחינת ביטוח, נוכל להנות בידיעה שגם אם נהיה חסרי מזל ומשהו יקרה לנו, יש מי שיטפל בנו. את אותו הדבר נרצה לעשות למען חברים ומכרים אשר גרים בחו”ל ובאים לבקר בארץ.

למי מתאים ביטוח תיירים?
ביטוח תיירים הוא שם כולל לביטוח הניתן לכל מי שאינו תושב הארץ. למרות השם הרי שלא רק תיירים זכאים לקבלת ביטוח תיירים. אנשים הזכאים לביטוח תיירים הינם תיירים, דיפלומטים, סטודנטים הנמצאים סמסטר לחילופי סטודנטים, בני נוער הנמצאים בשליחויות שונות, למטרות לימודים או בילוי, לספורטאים המשחקים בקבוצת ספורט מכל סוג ועוד. גם עובדים זרים שאין להם מעסיק ישראלי זכאים לביטוח תיירים, אם כי בחבחרות מסויימות ניתן למצוא פוליסת ביטוח מיוחדת המיועדת לעובדים זרים.

אילו שירותים ניתן למצוא בביטוח תיירים?
ביטוח תיירים לאנשים המגיעים בארץ יכול לכלול שירות רפואי בקופות חולים בכל הארץ, כיסוי הוצאות מיון ואישפוז בבתי חולים, שירות של בתי מרקחת ומעבדות, מוקד שירות אשר יכול לתת מענה עשרים וארבע שעות ביממה בשפות שונות, טיפולי שיניים במצב חירום, מימון כרטיס חזרה לארץ מוצאו של התייר ודברים רבים נוספים.

חשוב כמובן לוודא מה הם התנאים הספציפיים שמציעה כל פוליסת ביטוח תיירים ספיציפית מאחר ושכמו בכל פוליסות הביטוח, גם כאן ישנן פוליסות שונות והתנאים לקבל את ההחזרים של הביטוח הינם שונים. ישנם מקרים אותם פוליסת ביטוח תייירם לא תכסה המשותפים לחברות השונות כגון כיסוי הוצאות הנגרמות בשל מחלות קודמות כגון סרטן, כיסוי הוצאות הנגרמות בשל פגיעה מאלכוהול או סמים, כיסוי פגיעות הנוצרות בעקבות פגיעה מכוונת של האדם בעצמו ודברים נוספים. בכל מקרה חשוב לוודא עם יועץ ביטוח מה הם השירותים שמציעה כל פויסה.

ביטוח תיירים הינו דבר חשוב במיוחד מאחר ובמדינה זרה בה לעיתים לא מכירים את מערכת הבריאות ואין אל מי לפנות לקבלת עזרה יש צורך לוודא שיש מי שייסיע בטיפול, בשיקום ובהתמודדות עם אסון שקרה בעת טיול. ביטוח תיירים מעניק את הסיוע הזה ומבטיח שהשפה וחוסר ההכרות עם המערכת והחוקים בארץ לא יהוו מחסום בפני קבלת טיפול רפואי איכותי וראוי המתאים לפציעה הנגרמת. כאשר אתם נמצאים אצל יועץ תיירות, אל תשכחו לשאול על מקום בו ביכולתכם לעשות ביטוח תיירים.