ביטוח סיעודי

ככל שהרפואה מתקדמת ואיכות החיים עולה בעולם המערבי כך עולה גם תוחלת החיים. האוכלוסיה הקשישה הולכת וגדלה, וככל שמזדקנים הטיפולים הופכים לתכופים ויקרים יותר. דבר זה מצריך חשיבה קדימה עוד בהיותנו צעירים ומסוגלים לעבוד במטרה לחסוך לימים בהם לא נוכל לעבוד ונצטרך טיפול סיעודי.

לא כל אדם קשיש זכאי לטיפול סיעודי. טיפול סיעודי ניתן למי שצריך סיוע בעשיית פעולות יום יומיות, או למי שסובל מתשישות נפשית. כתוצאה מכך ייתכן שיהיו קשישים שלא יהיו זכאים לטיפול סיעודי, בעוד ייתכן שיהיה צעירים שכן יהיו זכאים לטיפול זה.

מסלולים של ביטוח סיעודי
ישנם מסלולים שונים של ביטוח סיעודי. ניתן לקבל ביטוח סיעודי מביטוח לאומי לאחר שאיש מקצוע מטעם ביטוח לאומי בדק את האדם ומצע שהוא זכאי לביטוח סיעודי. ביטוח לאומי מעניק ביטוח סעודי בעיקר באמצעות מתן השירותים הדרושים לחולה כגון עזרה בעבודות בית, השגחה על החולה ורק לעיתים רחוקות על ידי תשלום.

גם קופות החולים מציעות ביטוח סיעודי במסגרת הביטוח המשלים שהן מציעות לחבריהן. ביטוח סיעודי זה כמובן גורר תשלום נוסף על השירותים הניתנים במסגרת הביטוח. כמו בתחום ביטוח בריאות כך גם כאן יש לבדוק את הפוליסות השונות ולוודא מה הם התנאים בהם תוכלו לממש את הביטוח הסיעודי שלכם.

ביטוח סיעודי ניתן לקבל גם מחברות ביטוח פרטיות. גם כאן מדובר בפוליסות שונות המוצעות על ידי חברות הביטוח השונות ולכן חשוב לשים לב לתנאי הפוליסה ולקרוא ולהבין את כולה. מסיבה זו מומלץ להתייעץ עם יועץ ביטוח אשר יוכל למצוא לכם את הפוליסה אשר תענה על הצרכים שלכם ויוכל להסביר לכם את כל התנאים וההגבלות של הפוליסה.

הטיפול הסיעודי יכול הגיע לסכומים של אלפי שקלים בחודש, בין אם מדובר בליווי צמוד לאדם הזקוק לעזרה או לחלופין תשלום למוסד בו יחיה האדם הזקוק לסיוע סיעודי. עול התשלום נופל לעיתים קרובות על המשפחה. מסיבה זו כדאי להתחיל להתכנן לעתיד ולחשוב על ביטוח סעודי כבר בגיל צעיר. בגיל צעיר התשלום על ביטוח סיעודי נמוך יחסית. דבר זה מאפשר לחסוך לעתיד בידיעה שגם בגיל הזהב ניתן יהיה לחיות בכבוד ולא יהיה צורך להסתמך כלכלית על המשפחה.