ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא ביטוח חובה על כל תושב ישראל. כלומר, יחד עם דמי ביטוח הלאומי כל אדם מעל גיל 18 מחוייב לשלם לביטוח לאומי גם דמי בריאות. בנוסף, כל אדם מחוייב להיות רשום בקופת חולים, אם כי הבחירה באיזו קופת חולים להירשם הינה פרטית. קופת החולים מספקת למבוטח לכל הפחות את סל הבריאות האחיד הקבוע בחוק. תשלום דמי הבריאות הינו משתנה בהתאם לגובה ההכנסות ובהתאם להיותו של האדם עובד שכיר, עובד עצמאי או לא עובד.

ביטוח בריאות משלים
ביטוח הבריאות מאפשר לקבל מקופת החולים את השירות שנמצאים בסל שירותי הבריאות אשר לו זכאי כל תושב במדינה. סל שירותי הבריאות הינו כללי ואם כי הוא מכסה תחומים רבים הרי שהוא אינו מכיל בתוכו את כל הבדיקות ולא נותן מענה למחלות רבות. לכן, קופות החולים מציעות ביטוח משלים בתשלום נוסף, הנותן מענה לרבים מהמקרים, המחלות והטיפולים שאינם נמצאים בשירות סל הבריאות כגון רפואת שיניים, ניתוחים והשתלות בחו”ל ועוד.

ביטוח בריאות פרטי ביטוח בריאות
לאנשים אשר אינם מסתפקים בשירותי סל הבריאות או בביטוח המשלים שמציעה קופת החולים יש גם את האפשרות לעשות ביטוח בריאות פרטי. בביטוח בריאות פרטי ניתן לקבל פוליסה בנוגע להשתלות, טיפולים מיוחדים בחו”ל , תרופות שנמצאות מחוץ לסל הבריאות ודברים נוספים. פוליסות ביטוח הבריאות שניתן למצוא הינן רבות ומגוונות ולכן חשוב לוודא שהיועץ ביטוח בריאות שלכם בודק שאין כפילות עם הביטוח המשלים של קופת החולים ולוודא שאתם מבנים את התנאים לקבלת שירותים אלו.

לא כל החברות נותנות את אותן השירותים באותו ההיקף. מסיבה זו קשה לעשות השוואה מדוייקת ולדעת איזו חברה עדיפה. כדאי לשים לב עם זאת שיש חברות שמתמחות ומתרכזות בשירותים מסויימים או מחלות מסויימות. בתחום זה ניתן למצוא שהפוליסה שלהם מכסה חלק נרחב מהטיפולים בתחום ושהרופאים החתומים עם החברה בתחום זה הינם מהטובים בארץ. לכן, אם אתם רוצים להיות מבוטחים בתחום ספציפי בהחלט ייתכן שיש חברות ספציפיות שכדאי להיות מבוטחים מולן.

חשוב לשים לב שתחום הביטוח הרפואי משתנה לעיתים קרובות ולכן חשוב לעדכן את הביטוח הפרטי שלכם מול יועץ ביטוח בריאות אחת לכמה שנים במטרה לשפר את איכות הכיסויים.