ביטוח טיסות

חשוב לזעת שביטוח טיסות מתחיל מהרגע שהאדם עובר את המבדק הביטחוני, כלומר למעשה האדם כבר לא נמצא בשטח המדינה. כלומר ביטוח טיסות נכנס לתוקף בעת העליה למטוס, אוניה, יציאה מהמיים הטריטוריאלים של ישראל, כמו גם כמו בן מעבר גבול יבשתי כגון מעבר לסיני או לירדן.

מה יש בביטוח טיסות?
ביטוח טיסות כולל כל דבר שיכול לקרות במהלך הטיסה. כלומר בביטוח טיסות יש סעיפים המתייחסים ביטוח רפואי, ביטוח רכוש וכבודה, וביטוח חילוץ. ישנן סוגים שונים של ביטוח טיסות וכך ביטוח טיסות סטנדרטי אינו כולל ביטוח חילוץ לדוגמא, אמנם זה הוא ביטח שכדאי לעשות לנקרה שיש צורך בחילוץ. ביטוח טיסות
לסוגים שונים של טיסות או מסעות אל חוץ לארץ יש ביטוחים שונים מאחר וסוג ומטרת הטיסה משפיעים על אשר עלול להתרחש בה. גם התכיפות בא האדם טס, כגון אנשים אשר טסים הרבה למטרות עסקים תשפיע על סוג הביטוח ועל עלותו.

חשוב לשים לב שיש מצבים רפואיים אשר ישפיעו על ביטוח טיסות ויאלצו לעמוד בתנאים נוספים. אישה בהריון מתקדם לדוגמא תאלץ להביא אישורים נוספים המראים כי היא יכולה לטוס. לעיתים אף אישה בהריון תידרש לטוס עם רופא צמוד. בכל מקרה ביטוח טיסות של אישה בהריון יהיה שונה מביטוח טיסות רגיל והדבר יתבטא גם בתשלום. בנוסף ישנם גילאים בהם כבר לא ניתן לעשות ביטוח טיסות – בדרך כלל עד גיל 85.

בעת החתימה על ביטוח טיסות וודאו שהביטוח מכסה את כל מה שאתם רוצים שיופיע. כלומר, לשים לב שהביטוח מכסה לא רק אישפוז, אלא גם הטסה לארץ והיה והדבר נחוץ, או למשל לוודא שביטוח טיסות מכסה לא רק את ההטסה חזרה לארץ אלא גם את המשך הטיפול בארץ במקרה והדבר נדרש.

לעיתים הרצון לחסוך על הביטוח עלול להביא להוצאות מרובות במקרה של פגיעה. כדאי גם לשים לב על מה חותמים ולעשות השוואה בין חברות הביטוח והפוליסות המוצעות. מסיבה זו כדאי לפני טיסה לחו”ל, בין אם מדובר בחופשה קצרה באירופה או מסע תרמילים ארוך במזרח ליצור קשר עם יועץ ביטוח אשר ידע לומר לכם מה הם האפשרויות העומדות בפניכם.