ביטוח רכב

רכב הוא חלק בלתי נפרד מחיינו. אנחנו תלויים בו כדי להגיע לעבודה, לאסוף את הילדים, לנסוע לקניות ולבקר חברים. בנוסף להיותו כלי חשוב בחיינו הוא גם לא זול בכלל. לכן חשוב לעשות ביטוח רכב אשר יגן עלינו ועל ההשקעה שעשינו בקניית הרכב. ישנם סוגים רבים של ביטוחים לרכב אותם ניתן לעשות. ביטוח רכב שונה ייתן גיבוי למקרים שונים, כאשר כמובן המחירים משתנים בהתאם.

ביטוח רכב חובה
ביטוח רכב חובה הוא הביטוח היחיד שבעל הרכב מחוייב לעשות על פי חוק. אולם, התשלום על ביטוח רכב חובה אינו זהה בכל חברות הביטוח ולכן כדאי לעשות השוואת מחירים לפני החתימה על ביטוח רכב.

ביטוח רכב צד ג’ ביטוח רכב
ביטוח רכב צד ג’ הנו ביטוח המגן על בעל הרכב מפני תביעות הנובעות מפגיעה שבעל הרכב עשה לצד שלישי. כלומר, אין כאן ביטוח על פגיעה לבעל הרכב עצמו.

ביטוח רכב נהג חדש
נהג חדש מוגדר כנהג שיש לו פחות משנתיים רשיון. נהג חדש אשר עושה עבירות תנועה יקבל קנסות גבוהים יותר ואף עלול לקבל שלילת רשיון במקרים בהם נהג רגיל היה מקבל קנס בלבד. הדבר מביא לכך שמעמדו של נהג חדש שונה גם בביטוח. מאחר ולנהגים חדשים פחות נסיון על הכביש עולה הסיכון שיהיו מעורבים בתאונה דבר שמייקר את ביטוח הרכב לנהג חדש.

ביטוח רכב לנהג צעיר
נהג צעיר נחשב מי שגילו הנו מתחת ל 24. כמו ביטוח רכב לנהג חדש, גם ביטוח זה דורש תוספת מיוחדת לביטוח הקיים ברכב. הייתרון שבביטוח זה הוא שניתן לעשות תוכניות מיוחדות המפעילות את הביטוח לתקופות קצרות. כך הביטוח אינו בתוקף כל הזמן, דבר המוזיל עלויות.

ביטוח רכב מקיף
ביטוח רכב מקיף נותן לבעל הרכב פיצוי כספי במקרה של פגיעה ונזק לרכבו, או במקרה שהאדם פגע והזיק לרכבו של אדם אחר. ביטוח מקיף מציע פיצוי והחזרת כספים גם במקרה של פגיעה של בני אדם ברכב כגון ונדליזם, גניבה הצתה ועוד וגם מציע פיצוי בעת פגיעה של מזג האוויר או אסונות טבע ברכב כגון, מכת ברק, רעידת אדמה, הצפה ועוד. חשוב לשים לב שלא כל ביטוח רכב מציע את אותם הכיסויים ולכן יש לשים לב מה מציעה הפוליסה הספציפית. התנאים להחזר הכספי ומחירי ביטוח רכב מקיף נקבעים על ידי פרמטרים שונים כגון גיל הנהג, נסיונו, עבירות תנועה קודמות ועוד.

מאחר והאפשרויות רבות כל כך, והפרמטרים שיש לקח בחשבון הינם שונים ומשפיעים מאוד על המחיר כדאי להתייעת עם יועץ ביטוח לפני ההחלטה באיזה ביטוח רכב לבחור.