יועץ ביטוח

מה הוא ביטוח?
ביטוח הינו הפקדת כספים אצל המבטח עד אשר יהיה בהם צורך לתשלום נזק, פגיעה רכוש או אובדן חיים. הביטוח הינו למעשה שמירת כספים במטרה לשלם מכספים אלו תשלום נזקים לנפגעים.

מדוע חשוב לעשות ביטוח?יועץ ביטוח
החיים אינם צפויים. אנחנו חיים את החיים בתחושה שהכל בסדר וש”לנו זה לא יקרה”. אולם אנחנו גם יודעים שיש לקוות לטוב ביותר ולהתכונן לגרוע ביותר ולכן חשוב כל כך להתייעץ עם יועץ ביטוח. כאשר אתם משלמים ביטוח אתם למעשה יודעים שאם תיפול עליכם צרה, תהיו מכוסים ויהיה מאיפה לכסות את ההוצאות. הביטוח הוא הביטחון שלכם לעתיד.

מה תפקדיו של יועץ ביטוח?
יועץ ביטוח מוצא לכם את צורות הביטוח האפקטיביות והזולות ביותר. חשוב לשים לב שלא מדובר בייעוץ חד פעמי בו יועץ הביטוח מוצא לכם את המקום הטוב ביותר לעשות ביטוח ומסיים תפקידו. יועץ ביטוח צריך לעקוב אחר שינויים שנעשים בשוק ושינוים שנעשים אצלכם על מנת להתאים את פוליסת הביטוח למצבכם האישי. סוכן ביטוח יכול לייעץ איזו פוליסת ביטוח לרכוש. אולם, חשוב לשים לב שסוכן ביטוח עובד מול חברת ביטוח ספציפית ולכן הוא יציע את המחירים והמסלולים שאותה החברה מציעה. לכן, סוכן ביטוח ויועץ ביטוח אינם זהים. יועץ ביטוח שאינו קשור לחברה ספציפית יוכל לעשות סקר שוק רחב יותר מאחר ואינו מחוייב לחברת ביטוח ספציפית.

סוגים שונים של יועץ ביטוח
ישנם סוגים רבים של ביטוחים: ביטוח בריאות, ביטוח רכב, ביטוח טיסות, ביטוח סיעודי, ביטוח תיירים ביטוח נסיעות לחו”ל, ביטוח חיים, ביטוח נגד מחלות, ביטוח נגד תאונות ועוד ועוד. לא כל יועץ ביטוח יכול לתת ייעוץ על כל תחומים אלו. מדובר בתחומים סבוכים ובדרך כלל ליועץ יהיו תחומי התמחות ספציפיים. בחברות יועצי ביטוח, בדרך כלל יש כמה סוכנים כאשר כל אחד מתמחה בתחום מסויים. לכן יועץ ביטוח אשר מציע לטפל לכם בסוגים שונים של ביטוחים צריך לעורר חשד.

חשוב להיות מעורב
גם לאחר שבחרת יועץ ביטוח, חשוב להמשיך ולהיות מעורבים. ישנם מצבים בהם יועץ הביטוח שהינו סוכן ביטוח מחוייב לחברה אותה הוא מייצג ולא לכם, ולכן יש לבקש באופן מפורש שיועץ ביטוח ישרת את האינטרסים שלכם. בנוסף, כדאי מאוד לשמור עותק מכל מידע ומסמך שאתם מעבירים לסוכן הביטוח. מאחר ומדובר בגורם מתווך המעביר את המידע לחברת הביטוח חשוב שיהיה לכם מעקב על כל מידע שמסרתם, למקרה שדברים נופלים בין הכיסאות.