יועץ בריאות

הגורמים המשפיעים על הבריאות שלנו הים רבים כל כך עד שלעולם לא נוכל להכיר את כולם ולדעת במדויק מה משפיע עלינו ומה היקף ההשפעה. למרות זאת יש דברים שאנחנו יכולים לדעת על הבריאות שלנו והגורמים המשפיעים עליה, ועם דברים אלו יכול לסייע לנו יועץ בריאות.

 גנטיקה לעומת סביבה יועץ בריאות
ישנם דברים שאנחנו נולדים איתם ואין לנו שליטה עליהם. אלרגיות שונות, נטייה להשמנה, סכנת סכרת וסכנה מוגברת לסרטן הם רק מקרים בודדים מההשפעה הכבדה של הגנטיקה על הבריאות שלנו. אנחנו כמובן לא יכולים לבטל את הגנטיקה שלנו, אבל אנחנו כן יכולים לנסותולנטרל את הגורמים הסביבתיים אשר יגבירו את הסיכונים לחלות במחלות גנטיות שונות – כאן נכנס מקומו של יועץ בריאות.

 סביבה נקייה לגוף נקי
יועץ בריאות ייתן לכם את הטיפים הדרושים על מנת שתוכלו ליצור לעצמכם סביבה אשר תומכת בגוף שלכם ולא מזיקה לו. כך למשל כולנו יודעים שבית מלוכלך אינו טוב לבריאות מאחר והוא עלול להביא למזיקים שונים כגון עכברים, מקקים פרעושים וכדומה. לאנשים בעלי אלרגיות חזקות כגון אלרגי לאבק, יועץ בריאות ימליץ כיצד להימנע מאלרגיות הן באמצעות תרופות והן באמצעות שמירה על סביבה נקייה. חשוב מאוד שאנשים עם אלרגיה לאבק ישאבו אבק בבית לעיתים קרובות, לשם כך דרוש גם את שואב האבק הנכון שיש לו שק אשפה גדול, ושאינו מפספס פינות. במקרים של אלרגיה כל פיסת אבק מגבירה את האפשרות להתקף ולכן חשוב לשמור על הניקיון.
 אביזרים נכונים לאוכל בריא
תזונה הינה חלק חשוב מאוד מהבריאות שלנו. המזון שאנחנו מכניסים לפה משפיע על רמת הסוכרים בדם תפקודי כבד, תפקודי מעיים, רמת הכולסטרול ודברים רבים נוספים. מסיבה זו חשוב מאוד לאכול אוכל מגוון אשר מכיל את כל קבוצות המזון בדגש על סיבים וחלבונים. אולם כידוע, לעיתים קרובות אנחנו מתקשים להתאפק מול מאכלים שומניים, פחמימות וסוכרים. יועץ בריאות ימליץ לנו על תזונה נכונה, אך יותר מזה גם ימליץ לנו על הכלים שיעזרו לנו לשמור על התזונה. כך צ’יפסר שאופה את הצ’יפס במקום לטגן אותו ומחבת ווק שאינו מצריך שמן, יעזרו לנו להפחית את כמות השמן שאנחנו מכניסים לגוף. מכשיר לאפיית לחם בבית, ימנע מאתנו לקנות לחם בחוץ ויעזור לנו לדעת בוודאות מה אנחנו מכניסים לפה. מיקסר יאפשר לנו להכין סלט במהירות, דבר שיעודד אותנו להכין אותו. מיקסר גם מערבב טוב יותר חומרים וכך מאפשר לנו למשל להפחית את כמות הקמח הלבן בתבשילים השונים.

 פעילות גופנית לגוף ולנפש
יועץ בריאות יעזור להתאים לכל אדם את הפעילות הגופנית המתאימה לו בהתאם ליכולותיו. כמו תמיד אנחנו נגלה שברגע שמתחילים לעשות פעילות גופנית התחושות הטובות ממכרות והשיפור ביכולות הגופניות מהיר ומעודד. הבעיה לעיתים קרובות היא למצוא את הפעילות המועדפת ולהתחיל.

יועץ בריאות הוא תחום ייעוץ אישי מאוד אשר משפיע על הרגלי חיים, הרגלי אכילה ולוח הזמנים שלכם. אולם, כדאי מאוד להיוועץ ביועץ בריאות, אשר יסייע לכם לשפר את איכות החיים שלכם.