יועץ פיננסי למשפחה

לעיתים נראה לנו מגוחך לקחת יועץ פיננסי למשפחה, אחרי הכל אנחנו לא עסק. אולם, תפיסה זו אינה נכונה. זה בהחלט נכון שהמטרות של עסק ומשפחה אינם זהים. בעוד שמטרת העסק הינה רווחים והחלטות מבוססת על הגיון בלבד. מטרת המשפחה היא שמירה על בריאות ושמחת חברי המשפחה, והחלטות לא תמיד מבוססות על הגיון, אלא גם על רגש.

אולם, לא ניתן להתעלם מהעובדה שכדי לדאוג לבריאות ושמחת המשפחה יש לדאוג למצב הכלכלי של המשפחה. במובן זה, משפחה היא בהחלט כמו עסק. ישנן הכנסות פחות או יותר קבועות וישנן הוצאות צפויות והוצאות לא צפויות. כמו בעסק ישנם אנשים שמקבלים החלטות (הורים) וישנם אנשים שיש להם פחות השפעה על ההחלטות (ילדים). ממש כמו בעסק, החלטה כלכלית שגויה יכולה לגרום לנזק רב.

לכן, חשוב מאוד לעקוב אחר המצב הכלכלי של המשפחה ולראות כיצד אפשר לשפר או לחסוך את ההכנסות, כאשר עולה הצורך. בשביל לעשות זאת יש לעקוב אחר המינוס בבנק, החזרי הלוואות, להבין טוב את תנאי המשכנתא ועוד ועוד. אם אתם עושים את כל הדברים האלו ועדיין לא מבינים לאן הכסף בורח, אם למרות שאתם מנסים אתם לא מצליחים לחסוך – אתם צריכים יועץ פיננסי.

תפקידו של היועץ הפיננסי

תפקידו של היועץ הפיננסי הוא לתת כלים לכלכלה נכונה של המשפחה. מדובר כאן בתהליך של למידה מטעויות העבר, מציאת פתרונות וכמובן יישומם. היועץ הפיננסי עוזר בשינוי דרכי החשיבה ונותן כלים לתכנון זהיר וחכם של ההוצאות הכספיות. לעיתים נוטים אנשים להתגבר על המצוקה הכלכלית על ידי פתרונות זמניים שלמעשה לא פותרים דבר. לקיחת הלוואה לסגירת חוב אולי תקל עליכם לזמן קצר, אך הריבית של הלוואה זו תנקום בכם בעתיד. יועץ פיננסי מסתכל על תזרים המזומנים של המשפחה ועוזר למצוא את הדרך היעילה והטובה ביותר להגדיל רווחים ולהפחית הוצאות. לעיתים הדבר אומר שיש להדק את החגורה בעתיד הקרוב, למצוא פעילויות לפנאי שלא עולות כסף או להשקיע שעות נוספות בעבודה. אך עבודה מאומצת עכשיו תעזור לכם לצאת מהמינוס ואולי אף תעזור לכם לחסוך לחופשה בעתיד. במקום להזיק לעתיד בשביל פתרונות זמניים להווה, אפשר למצמם בהווה כדי להגיע לרווחה בעתיד.

אם הגעתם למצב בו אתם לא יודעים לאן הכסף הולך, עשו את הדבר החכם, השקיעו במה שחשוב – ייעוץ אישי פיננסי עכשיו, בשביל להקל עליכם בעתיד.

פורטל יועצים אוסף למענכם את כל המידע הרלוונטי אודות יועצים פיננסים

מאמרים קשורים:

יועץ פיננסי לעסק