יועץ תעסוקתי

מה עושה יועץ תעסוקתי?
יועץ תעסוקתי הוא יועץ אשר עוזר לכם למצוא עבודה המתאימה לכם. כאשר פונים אל יועץ תעסוקתי הוא לוקח בחשבון את מידת הביקוש של המקצוע בשוק, הניסיון המעשי שלכם, הישגים קודמים וגורמים נוספים בהתאם לכך מציע לכם פתרונות למציעת עבודה. יועץ תעסוקתי עושה יותר מלעזור לכם למצוא עבודה. במקרה הצורך יועץ תעסוקתי יעזור לכם גם לעשות הסבת מקצוע. הדבר יעשה באמצעות הצעת אפשרויות לימוד, קורסים מקצועיים והסבה מקצועית, סדנאות סיוע בחיפוש עבודה, אבחון וייעוץ על ידי פסכולוגים תעסוקתיים ועוד.

מי צריך יועץ תעסוקתי? יועץ תעסוקתי
ישנם מקרים רבים בהם יש צורך ביועץ תעסוקתי. אנשים אשר מתקשים במציאת עבודה ימצאו שיועץ תעסוקתי יכול לסייע להם. המתקשים בשמירה על מקום עבודה יכולים גם הם להעזר ביועץ תעסוקתי על מנת למצוא את מקור הבעיה. יועץ תעסוקתי יכול לעזור גם לאנשים אשר שוקלים לשנות את מסלולם בחיים ורוצים לשנות את כיוון התעסוקה שלהם.

שוק העבודה אינו שוק קל, בייחוד בשנים האחרונות. תפקידו של יועץ תעסוקתי הינו לעזור לכם לזהות את התכונות, היכולות והייתרונות שלכם ולראות מה הוא המקצוע בו תוכלו לנצל יכולות אלו באופן הטוב ביותר, אשר יאפשר לכם להתכלכל בכבוד ולמצוא סיפוק בעבודה. יועץ תעסוקתי יתאים למבוגרים אשר מחפשים קריירה שניה ורוצים לחפש אפשרויות נוספות לעבודה. בנוסף יועץ תעסוקתי יכול לסייע למבוגרים בעלי לקויות למידה.

התפקיד שלנו בתהליך חיפוש העבודה
חשוב להבין שיועץ תעסוקתי הינו האדם אשר מכוון אתכם, אך הרבה מתהליך מציאת העבודה, שינוי הכיוון וההכשרה תלוי בכם. הדבר דורש ממכם סבלנות מאחר ומדובר בתהליך אשר לוקח זמן. בנוסף התהליך דורש מוטיבציה, מחוייבות והגדלת ראש. חשוב לחפש עבודה באופן פעיל, לשלוח קורות חיים ולא להגביל את האפשרויות. לעיתים אנחנו מתקשים לזהות את הנקודות החזקות של עצמנו, או לזהות את המקומות שבהם ניתן להשתמש ביכולות שלנו. יועץ תעסוקתי הוא איש המקצוע שיודע לזהות אלו תפקידים מצריכים את סט היכולות שלכם.

כיום אנחנו שמים דגש רב מאוד על העניין שיש לנו מהעבודה, והסיפוק והאתגר שאנחנו מקבלים ממנה מקבל חשיבות רבה בתהליך בחירת העבודה. מתוך הכרות עם האדם והמקצוע יועץ תעסוקתי יעזור למצוא את המקצוע שיביא את הסיפוק הרבה ביותר.