יועץ כלכלי למשפחה

המציאות הכלכלית של משפחות רבות בישראל, מעמידה בפניה אתגרים לא פשוטים, ורצון עז להבין כיצד ניתן לחסוך בהוצאות משך הבית. רוב המשפחות שאינן בקיאות בהליכים פיננסים, מוצאות עצמן שוגות בקבלת החלטות, ולעתים במקום לשפר את המצב הכלכלי שלהן, הן מרעות אותו. יעוץ פיננסי בא לתת מענה מקצועי ועם תוצאות מוכחות למשפחות רבות המבקשות פתרון למצבן הכלכלי, ולא מוצאות את הדרך והכלים לעשות כך.

מה הוא יועץ כלכלי למשפחה?

יועץ כלכלי למשפחה הוא אדם מוסמך, בעל ידע מקיף, בכלכלה, ניהול חשבונות, ניהול תקציבים ולעתים אף ביעוץ מס. יועץ כלכלי למשפחה הוא אדם שמכיר את התחום הן מהפן התאורטי שלו, והן מזה המעשי, עבד בחברות פיננסיות שונת, כמו למשל בנק, ומכיר את המציאות מהשטח. תפקידו של יועץ כלכלי למשפחה הוא לאפשר לאדם המנסה לנהל את תקציבו בדרכים נכונות, למצוא ולזהות הזדמנויות פיננסיות, כמו למשל השקעות, כשהמטרה היא שיפור המצב הכלכלי של אותו אדם. השיפור בא לידי ביטוי בגידול בהכנסות, קיטון בהוצאות, בחירת אפיקי השקעה מבטיחים ועוד. ניתן לקבל יעוץ פיננסי בבנק, וגם באופן פרטי.

משפרים את התנאים

ניהול תקציבה של משפחה ממוצעת הוא לרוב שגוי, ומשפחות עם הכנסות נאות, מוצאות עצמן בחריגות משמעותיות בסופו של כל חודש, בלי יכולת לחסוך ולצמצמם את הפערים בין ההכנסות להוצאות. יועץ כלכלי למשפחה מסייע למשפחות אלו בסידור ואיזון המצב, תוך בחינת כל ההיבטים למיניהם, המשפיעים על ההוצאות, ועל שיקול הדעת שמפעילה המשפחה ביחס להוצאות אלו. נמצא כי ברוב המשפחות ניהול התקציב ולקיחת ההחלטות מתבצעים ממקום רגשי ולא ריאלי. יעוץ פיננסי, שהוא אוביקטיבי לחלוטין, מאפשר הסתכלות אחרת על המצב, וקבלת כלים לשיפורו.

הכלים יכולים לבוא לידי ביטוי בויתור על חלק מההוצאות שאינן נדרשות, ניצול אופטימלי של כסף פנוי, כמו למשל רכישת אגרות חוב או מניות בטוחות, שבאפשרותן להניב רווחים נאים, בחינת אפשרות של קבלת החזרי מס, שינוי אפיקי השקעות קיימים ועוד.

קבלת יעוץ פיננסי מקצועי אין משמעה כי משפחה נתונה במשבר. ניתן לקבל, ואפילו מומלץ לקבל יעוץ פיננסי גם במצבים בהם המצב הכלכלי תקין, וברצונכם לשמר אותו כזה לאורך זמן. בעזרת יועץ כלכלי למשפחה תוכלו לעשות כך, ולהגדיל רווחים, גם אם אינכם לחוצים מאד מבחינה כלכלית.