יועץ עיצוב מטבחים

מה זה בכלל יועץ עיצוב מטבחים ?
השיטה הטובה ביותר להסביר בקצרה מה זה בכלל ייעוץ עיצוב מטבחים הוא באמצעות דוגמא. חברה טובה בנתה בית פרטי באחד מהמושבים בשפלת החוף. בן זוגה החליט שהוא ינהל את הפרויקט וללא שום ידע מוקדם, הלך לקורס בניית בתים ממשלתי ואחריו התחיל בניהול הפרויקט. כשהבית עמד מוכן גילה שאין חשמל לאי שחשב לעשות במטבח ואין תשתית לצנרת מים. היה צורך לשנות את התוכנית האדריכלית ולחבר את האי במקום שבו היה אמור להיות שולחן בר לארוחות המשפחתיות. שקעי החשמל התגלו כמעטים מידי למשפחה שיש לה מכשירי חשמל רבים (קומקום חשמלי, כיריים חשמליות, מכונת אספרסו, אופה לחם, תנור, קולט אדים, מיקרוגל, מקרר ועוד). בנוסף השקעים שלצד הכיור לא היו עם מגיני מים. במקום קרמיקה הוא החליט לשים חיפוי זכוכית לאורך הקירות, רק שלא לקח בחשבון שהמגורים בסמוך לים והחלונות הגדולים מכניסים לחות שאינה טובה לחיפויים. בפעם הראשונה שאחד מילדיו סחט לימון הוא גילה שהשיש שבחר משנה את צבעו במגע עם לימון ומאז אסור לסחוט לימונים על השיש.

נכון שיש בכל פרויקט ואפילו בבנייה פרטית אדריכל שאמון על הדברים האלה ויחד עם זאת בחירה בייעוץ עיצוב מטבחים יכול לסייע בצמצום הפער שבין רצונותיכם וחלומכם לבין אנשי המקצוע והאילוצים המקצועיים של המטבח הספציפי.
מי צריך יועץ לעיצוב מטבח ?
כל מי שרוצה מטבח מעוצב שמתאים בדיוק למידותיו ולדרישותיו. יש בתים שבהם המטבח הוא יותר פריט מוזאוני שצריך להיראות טוב ולעיתים מופעל המיקרוגל כדי להפשיר אוכל מוכן. יש בתים שהמטבח הוא החדר המרכזי בבית וסביבו הכל מתנהל. יש מטבח שמשמש נשים וגברים שנהנים מחדוות הבישול וזהו ריפוי בעיסוק עבורם.  עיצוב מטבח סטנדרטי לא לוקח בחשבון את גובהו של האדם שמבשל, דבר שהינו חשוב מאוד בשביל הנוחות של בלע המטבח. בעיצוב סטנדרטי אין התייחסות לצרכים מיוחדים ופרטניים של בעל המטבח. ייעוץ לעיצוב מטבחים בא לענות על הקשיים האלה ולהעמיד את כל אנשי המקצוע, מרכיבי המטבח והאילוצים של המבנה כדי לשרת את צרכיך ורצונותיך. התיאום בין הנגר לבין חברת השיש, העצה היכן נכון להניח את התנור ואת המיקרוגל, המקרר, האי וכד’.

מה עושה יועץ לעיצוב מטבחים ?
יועץ עיצוב מטבחים הוא הגורם שמנהל את כל מה שקשור לעיצוב, תכנון וביצוע המטבח. הוא המומחה שמחבר בין רצונותיכם וחלומכם לבין הנתונים העובדתיים שיש בשטח המטבח ושפע הגורמים המקצועיים.

כיצד לבחור יועץ עיצוב מטבחים ?
הדבר החשוב ביותר הוא הכימיה, יש לוודא שבבחירת יועץ עיצוב מטבחים אתם בוחרים אדם שהתחברתם אליו. הדבר השני שנכון לבדוק הוא סוג השאלות שנשאלות כדי להכיר אתכם, כדי לדעת איזה מטבח אתם רוצים. השאלות האלה מציגות את רמת מקצועיותו ומיומנותו. לא תמיד אנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים ותפקידו של יועץ עיצוב מטבחים הוא לדעת להכווין אותנו. הדבר האחרון הוא כמובן תיק עבודות, לבקש לראות מטבחים שהוא ייעץ בעיצובם. לבקש לשוחח עם לקוחות שקיבלו ממנו ייעוץ לעיצוב מטבחים.