יועץ זוגי

כאשר אתם מגלים שכבר תקופה ארוכה אתם קמים כל בוקר ולא שמחים לראות את האדם ששוכב לצדכם במיטה, זו בעיה. אם אתם מרגישים שהצד השני לא תורם את חלקו בבית, אך לא יודעים איך לומר להם זאת, זו בעיה. אם אתם מרגישים שבני הזוג לוקחים אתכם כמובן מאליו, זו בעיה. אם קשה לכם לזכור מדוע בחרתם את בני הזוג שלכם, זו בעיה. בעיות כאלו לא נעלמות מעצמן ויש לעשות מעשה על מנת להתמודד עימן. יועץ זוגיות הוא הכתובת לפתרון חיכוכים במערכת היחסים.

תפקידיו של היועץ הזוגי  יועץ זוגי

  • מטרתו של יועץ זוגיות היא בעיקר לפתוח ערוצי תקשורת שנסגרו בין בני הזוג. כאשר בני הזוג מדברים חשוב להקשיב. לא כדאי ישר להביע הסכמה או שלילה, אלא להקשיב עם ראש פתוח. הדבר מאפשר להקשיב באמת לנאמר ולא להתנתק מהשיחה ברגע שלנו כבר יש מה להגיד.
  • לעיתים קרובות חוסר היכולת לתקשר מביא לכך שבשיחה רגועה ומכבדת אנחנו נגלה שהצד השני כלל לא מודע לתחושותינו, או שלצד השני יש תלונות כלפינו שכלל לא היינו מודעים אליהן.
  • שום זוגיות לא מתחילה במחשבה שהיא לא תצליח, סוג כזה של חשיבה אינו מביא למחוייבות הדרושה מזוגיות. לכן יועץ זוגי עוזר לבני הזוג לגלות את האהבה מחדש, את אותן תכונות אופי באחר שגרמו לנו לחייך, לאהוב ולהאמין שהזוגיות היא זוגיות שתצליח. חשוב להכיר בכך שלעיתים ייתכן ויש לבני הזוג מטרות וצורות פעולה שונות. הזוגיות לא מחברת את התחביבים,האהבות, המטרות וצורות החשיבה ולא הופכת את בני הזוג לזהים.

יועץ זוגי לזוגות צעירים
לאחר המעבר לגור ביחד ידוע שיכולים לעלות חיכוכים שונים. ההרגלים איתם באים מהבית הינם שונים. הצורך של אנשים בשקט, חברה, שיחה ויחס הינם שונים. אנשים של בוקר יכולים לפתוח בשיחה מרגע שהתעוררו, בעוש שייתכן ובני הזוג צריכים חצי שעה של שקט בבוקר.

אם לא עושים שיחה או תיאום ציפיות לפני כן, עלולות להתפתח תחושות של כעס ותסכול על כך שהזוגיות לא עונה על צרכים מסויימים. לכן, יועץ זוגיות יכול להיות פתרון מוצלח גם לזוגות צעירים, אשר לפתע איבדו את היכולת לתקשר אחד עם השני.

יועץ זוגי לזוגות מבוגריםייעוץ זוגי
במהלך חיינו אנחנו עוברים הרבה שינויים. זוגיות מתחילה לעיתים קרובות בגילאים צעירים יחסית בין אם מדובר בגיל העשרה שנות העשרים או שנות השלושים לחיינו. אולם, הזוגיות לא עוצרת את ההתפתחות האישית שלנו. כך לעיתים קרובות אנחנו מוצאים שבני הזוג מתפתחים לכיוונים שונים. חשוב להקפיד שהשיח של זוגות מבוגרים לא יסבוב רק סביב הילדים ושתהיה לבני הזוג גם שיחה פרטית ואישית הקשורה אליהם. כך אנחנו יוצרים מצב שבו זוגות מבוגרים מכירים אחד את השני וכאשר הקן מתרוקן בני הזוג לא מוצאים עצמם עם חוסר בנושאים לשיחות ולפתע הם מוצאים שאין להם דבר במשותף.

ייעוץ אישי לבתחום הזוגיות נותן מענה לכל סוגי הבעיות שיכולות לעלות בין בני זוג בתחילת דרכם או לאחר שנים רבות של זוגיות.

פורטל יועצים מציע את כל המידע אודות יועצי זוגיות.