ייעוץ אישי

אנחנו רגילים לשמוע על עסקים שמלווים באופן צמוד על ידי אנשים שכל תפקידם הוא לדאוג שהעסק יגדיר לעצמו מטרות נכונות, יפתח תוכנית פעולה נכונה ויגיע אל המטרות שהציב לעצמו. אולם, לעיתים אנחנו מתקשים לחשוב על עצמנו באופן רציונאלי ופרגמטי כזה.

אנשים חושבים שעסקים וחיים זה לא אותו דבר, עסקים הם הגיון וכסף, החיים הם רגש והנאה. יש הרבה אמת בצורת חשיבה זו. אולם, העובדה שהדברים המניעים אותנו לפעולה הינם שונים, לא שוללת את העובדה שדרכי הפעולה יכולות להיות דומות.

ייתכן שהמטרות שלנו בחיי היום יום אינן זהות למטרות שלנו בחיי העבודה. אולם, כדי להשיג את מטרות אלו עלינו לפעול באותו האופן. מה זאת אומרת? ניתן להשיג כל מטרה בדרכים שונות – דרכים טובות יותר, ודרכים טובות פחות. בהתאם למטרה אנחנו נחליט כיצד אנחנו פועלים. אולם עדיין צריך לחשוב על צורת הפעולה הטובה ביותר, גם כאשר מדובר במשהו ממנו אנחנו נהנים.

ניקח לדוגמא דבר נחמד ומהנה כמו לצאת לטיול. מטרת הטיול היא כמובן הנאה, אבל זה לא אומר שהדבר לא מצריך תכנון. אם צורת החשיבה שלנו תהיה שאנחנו רוצים להנות ולכן לא צריך להתכנן, אנחנו עלולים לשכוח דברים חשובים כגון מפה, מים ונעליים נוחות. חוסר התכנון יביא לכך שאנחנו לא נהנים. זו כמובן דוגמא פשוטה שבאה להראות שלא משנה מה המטרה, אנחנו צריכים לחשוב לפני שאנחנו יוצאים לבצע פעולה.

יועצים שיכולים לעזור לנו עם כלכלת המשפחה

עם זאת, אם נהיה רגע כנים עם עצמנו, נאלץ להודות שגם בחיים האישיים לא הכל מבוסס על רגש ולאייעוץ אישי - ייעוץ פיננסי הכל מסתכם בהנאה. יש לעיתים דברים שאנחנו צריכים לעשות, ובדברים אלו ייתכן שנצטרך ייעוץ אישי. הדוגמא הפשוטה ביותר לכך היא כמובן ניהול כלכלת המשפחה. הניהול הפיננסי של המשפחה כבר מזמן נחשב כניהול עסק קטן. לכל משפחה יש מאזן הכנסות והוצאות. הוצאות צפויות ולא צפויות וכמובן צורך לחסוך או להשקיע. ניהול נכון של כספי המשפחה הוא המפתח לחיי נוחות לעומת חיים בהם אנחנו לא מבינים לאן הכסף נעלם. יועץ פיננסי למשפחה כשמו כן הוא  – מכוון כלפי משפחות ולא כלפי עסקים. ייעוץ אישי כזה הוא דבר שכל משפחה אשר רוצה לנשום לרווחה וללמוד להתנהל נכון צריכה לחפש. הדבר נכון כמובן גם ביחס ליועץ פנסיוני. יועץ פנסיוני דואג לעתיד הכלכלי הרחוק שלכם ומבטיח שתוכלו לחיות טוב גם כאשר אתם כבר לא במעגל העבודה.

העניינים הפיננסים במשפחה לא מסתיימים רק במאזן כספים נכון. יועץ מס למשפחה הינו דבר הכרחי לעצמאים או לאנשים בעלי כמה מקורות הכנסה. הפניה לאדם המתמחה בהתמודדות עם הבירוקרטיה הממשלתית שווה את ההשקעה. מה שלא תשקיעו על יועץ המס תשקיעו לאחר מכן בזמן ובהכנסות שלא תקבלו כי לא מילאתם את הטפסים כמו שצריך. תחום נוסף הקשור לחיים בנוחות ובכבוד הינו הצורך בתעסוקה קבועה. יועץ תעסוקתי יעזור לכם למצוא את העבודה המתאימה לכם, ממנה את יכולים להשתכר בכבוד בלי להישחק תוך זמן קצר. לתחום התעסוקה, הפנסיה והמיסים מצטרף כמובן תחום הביטוח. חשוב מאוד למצוא יועץ ביטוח אשר ידאג לאינטרסים שלכם ולא לאינטרסים של חברת הביטוח.  יועצים נוספים בהם כדאי להתייעץ כאשר עולה הצורך הם יועץ השקעות וכמובן יועץ משכנתא. חשוב מאוד לא לוותר על דעתו של איש מקצוע כאשר מקבלים החלטות כלכליות חשובות.

יועצים שיכולים לעזור לנו באופן אישי

אפשר למצוא ייעוץ אישי גם בתחומים נוספים רבים. כולנו יודעים שהלחצים הרבים שמשפחות צריכותייעוץ אישי - יועץ זוגיות להתמודד איתם נותנים אותותיהם לעיתים גם בזוגיות ובנישואין. לכן יועץ זוגי הינו ייעוץ אישי אשר יעזור להרגעת הרוחות ופתיחת קווי תקשורת. זהו ייעוץ אישי אשר לעיתים קשה לנו לחפש.

אנשים רבים חושבים שחיפוש של ייעוץ אישי הינו אינדיקציה לחולשה. אך למעשה ההפך הוא הנכון. הרצון לתפוס את השור בקרניו, המחוייבות לזיהוי בעיות והרצון להשתפר על ידי חיפוש של יועץ נישואין לדוגמא, מצביעים על חוזקו של האדם. לעיתים ייעוץ אישי, המגיע עם עין חיצונית ומקצועית הוא כל מה שהאדם צריך על מנת לזהות מה עליו לשנות כדי לשפר את חייו.

ישנם גם סוג ייעוץ בהם אדם עושה למענו ולמען ביתו כגון בתחומים כגון יועץ תזונה, יועץ בריאות, יועץ מטבח, יועץ ניקיון, יועץ עיצוב ואחרים. בתחום הנפש ניתן למצוא יועץ פסיכולוגי, יועץ פסיכיאטרי, יועץ נפשי ויועץ רוחני. בנוסף אפשר למצוא יועצים לבית הפרטי, כמו יועץ נדלן או יועץ שיפוץ.

ניתן למצוא ייעוץ אישי בתחומים רבים ומגוונים. חשוב לזכור שמטרת הייעוץ האישי הינה להקל על האדם. בייעוץ האישי המקצועי כגון בעניינים פיננסיים חשוב לקחת איש מקצוע אשר יעזור לכם לנווט בנבכי הבירוקרטיה. בייעוץ אישי אשר קשור יותר לחיים הפרטיים חשוב לזכור שמטרת הייעוץ האישי אינה לשנות אתכם. ייעוץ אישי בענייני נישואים, זוגיות ודברים רבים נוספים בא לזהות קשיים ולעזור לכם להתמודד בדרך הטובה ביותר המתאימה לכם.

פורטל יועצים מציע את כל המידע אודות יוצעים אישיים בנושאים רבים ומגוונים.

פורטל ייעוץ – עזרו לנו לעזור לכם