יועצת שינה

יועצת שינה תעזור להורים ללמד את הילד להירדם באופן עצמאי הם בערב, והם בעת ההתעוררות באמצע הלילה.

מדוע חשוב לפנות ליועצת שינה? יועצת שינה לתינוקות - לשנת לילה מלאה
כאשר הילד לא מצליח לישון או להירדם הדבר משפיע הן על התינוק והתפתחותו והן על הלחץ בין בני הזוג ובמשפחה בכלל. יועצת שינה תדע לתת כלי הן כדי לעזור בתהליך השינה של הילד והן בהתמודדות של בני הבית עם תהליך זה.
כאשר אנחנו פונים אל יועצות שינה אנחנו למעשה מוודאים שהתפתחות התינוק נעשית באופן הטוב ביותר, שהתינוק יכול להיות מרוכז במהלך היום ושהפתרון נמצא כשהבעיה עוד קטנה ולא לאחר שהבעיה מחמירה.

עם אילו מקרים תדע יועצת שינה להתמודד?
– תעזור למצוא פתרון לכך שהתינוק בוכה ברגע שנופל לו המוצץ בלילה.
– תעזור בתהליך המעבר ממיטת ההורים למיטה לבד.
– תעזור בתהליך המעבר ממיטת תינוק למיטת מעבר.

חשוב להדגיש שיכולות להיות סיבות רבות להפרעות שינה. לרוב יועצת שינה לא תוכל לעזור אם מדובר בבעיה פיזיולוגית הגורמת לבעיית השינה, אולם תוכל לטפל בבעיות התנהגותיות. חשוב להבין שפעמים רבות הבעיות נובעות מהתנהגות של ההורים ולא מהתנהגות של הילד. יועצת שינה לתינוקות תעזור להורים לקבוע הרגלים ולעמוד בהם, לשנות התנהגות ולמצוא את הדרך הטובה ביותר ללמד את התינוק הרגלי שינה חדשים.

בנוסף, יועצת שינה לתינוקות תעזור להורים להקנות לתינוק הרגלי שינה נכונים אשר יתחשבו הן בדרישות הגוף בהתאם לגיל התינוק, והן יתחשבו בהבדלים בין כל תינוק. יועצת שינה לתינוקות עזור להורים לזהות את ההבדל בין התעוררות בעקבות צרכים פיזיים, כגון רעב, צמא, קור וכדומה ולבין התעוררות עקב צרכים פסיכולוגיים כאשר הילד מתעורר עקב צרכים פיזיים, הרי שלאחר שימולאו צרכיו יחזור לישון. תינוקות עלולים להתעורר גם עקב צרכים פסיכולוגים כגון מתחים בבית, אם עצובה, שינוי במטפלות וכדומה. עד לרגע ההסתגלות לשינויים אלו עלול התינוק להתעורר יותר בלילה.

מה כדאי לעשות על מנת למנוע התעוררותיו חוזרות ונשנות בלילה?
– שמירה על שעת שינה קבועה
– שמירה על טקס שינה קבוע
– הימנעות מלהרים את התינוק על הידיים כאשר התינוק מתעורר בלילה
– חשוב להקפיד שהתינוק נרדם במקום בו הוא אמור לישון (במיטה ולא בסלון), על מנת שיזהה את המקום בו הוא מתעורר כשהוא קם בלילה.