יועצות

כיום ישנן יועצות לכל דבר. יועצת ארגונית, יועצת עסקית, יועצת שיווקית, יועצת פיננסית, יועצת כלכלית, יועצת נישואין ועוד. שלא כמו בעבר, הדלת פתוחה גם לנשים ועם השקעה ומוטיבציה נשים יכולות להגיע לכל תחום ולהצליח בו.

בנוסף ישנם תחומים בהם לנשים יש בלעדיות כמעט מוחלטת על התחום כגון יועצות חינוכיות, יועצות יופי יועצות הנקה, יועצות לידה ותחומים נוספים.

נשאלת השאלה מה מייחד נשים הן בתחומים הפתוחים בפני כולם והן בתחומים אשר מיועדים כמעט לחלוטין לנשים.

תחומים בהן יש כמעט אך ורק יועצות
התחומים בהם יש כמעט אך ורק יועצות ולא יועצים הם תחומים הקשורים ללידה. במקרים כגון קורס הכנה ללידה, הכנה ללידה טבעית בבית, יועצת הנקה, יועצת שינה לתינוקות ועוד מדובר בדרך כלל באישה שהינה דולה שהיא גם אם וחוותה על בשרה רבות מהבעיות העולות ויישמה רבים מהפתרונות המוצעים. במקרים רבים נשים הזקוקות לייעוץ יעדיפו לדבר אישה מאחר והנושאים עליהם דנים יכולים להיות מביכים לאישה. לעיתים האישה פשוט צריכה לדעת שמי שנותנת לה עצות היא מישהי שעברה את אותו הדבר ומבינה את המצוקה אותה חווה האישה. בנוסף לרוב נמצא יועצת יופי ולא יועץ יופי.

ישנם תחומים הנחשבים “נשיים” אך היועצים באופן מפתיע הינם בדרך כלל גברים. כך נשים הן אלו העוסקות באופנה אך לעיתים קרובות יועצי אופנה נשית, לבוש נשית, שיער וסטייל נשיים הם גברים. עיצוב בית נחשב לדבר נשי, אך יועצי עיצוב רבים הם גברים.

מה מביאה לשולחן יועצת עסקית, שיווקית וארגונית שהיא גם אישה?
במובנים רבים, שום דבר שונה מכל יועץ טוב בתחומו. כל יועץ טוב יביא יצירתיות, יכולת לראות את התמונה הגדולה ולחשוב לטווח ארוך, יכולת לזהות נקודות תורפה בעסק ועוד. יועץ ארגוני, שיווקי, עסקי וכדומה מכל דת, גזע ומין חייב להיות בעל תכונות אלו ורבות אחרות כדי להיות יועץ טוב.

במובנים אחרים יועצת מביאה לשולחן דבר נוסף. את הניסיון שלה. בין אם נרצה ובין אם לא, בין אם נודה בכך ובין אם לא, עדיין יש הבדלים בין גברים לנשים בעולם העסקים. לעיתים קרובות על מנת לקבל את אותו השכר ורמת אחריות אישה צריכה להוכיח את עצמה פי כמה וכמה מגבר. משמעות הדבר היא שכאשר פוגשים אשת קריירה מצליחה אשר הינה יועצת עסקית לחברה גדולה, אפשר להניח שהיא עשתה עבודה יוצאת מן הכלל על מנת להגיע למקום בו היא נמצאת.

כאשר אתם בוחרים יועצים לעסק או לחיים הפרטיים חשוב מאוד לבחור את היועצים בהתאם ליכולות שלהם, ההמלצות עליהם והכימיה ביניכם, ברוב המקרים מין היועץ אינו משנה.