יועץ מס

בואו נפתח בהצהרה שאנחנו מוכנים לעמוד מאחוריה. עסק לא יכול להסתדר ללא יועץ מס. לעיתים אנחנו חושבים שאם נקרא את כל הכתוב על הטפסים שעלינו למלא, נחקור באינטרנט ונתקדם בזהירות הרי שאין סיבה להשתמש ביועץ מס. יתכן והדבר יצליח שנה אחת או שתיים, אך לא יותר מזה. העסק גודל ומשתנה, כמות הזמן שביכולתנו להשקיע בכל נושא בו יש להשקיע כדי לתפעל את העסק הולכת וקטנה. בסופו של דבר עלינו לשכור אנשי מקצוע שיטפלו בתחומים ספציפיים על מנת שאנחנו נוכל להתרכז בתמונה הגדולה.

נושא המיסים הוא תחום בו הכרחי שיהיה איש מקצוע שיטפל בכל הדרוש. הבירוקרטיה של המדינה מוכרת לכולנו, וחבל לבזבז אנרגיה על הניסיון להתמודד איתה כאשר אפשר לשכור מישהו מקצועי שיעשה זאת בהצלחה רבה יותר. יועץ מס

יעוץ מס הינו חלק חשוב מתחום ייעוץ עסקי ולכן אסור להזניח את ייעוץ המס. הייתרון הגדול שבשימוש ביועץ מס הוא כמובן העובדה שמעבר למקצועיותו במילוי נכון של כל הטפסים הרלוונטים, הרי שיועץ המס גם מעודכן בכל השינויים המתרחשים ביחס לחוקי המס ולמתרחש במס הכנסה. כך אין סיבה שדברים יפלו בין הכיסאות. בנוסף, יועץ המס מודע לכל המקומות בהם ביכולתכם לקבל הטבות והחזרי מס.

האם אתם יודעים אילו הלוואות נחשבות כהוצאה מוכרת? האם ידעתם שרכב וטלפון המשמשים לצורכי עבודה יכול לחשב כהוצאה מוכרת? האם ידעתם שאם העסק הוא עסק המנוהל מהבית , שכר הדירה יוכל להיחשב באופן חלקי כהוצאה מוכרת? אלו הם הדברים שתפקידו של יועץ המס לדעת. דברים אלו יכולים לחסוך לעסק סכומים משמעותיים של כסף. ההשקעה שבהחזקת יועץ מס מחזירה עצמה בקבלת הטבות ובהמנעות מתקלות ואי נעימויות עם המדינה.

דבר נוסף שיכול לחסוך לכם כסף הינו הכרת הקירטריונים תחתם העסק נמצא. איך אתם מוגדרים? עוסק פטור, עוסק מורשה או חברה בע”מ? לכל אחד מאלו חובות והקלות שונות. יועץ מס יודע את ההבדלים בין כל אחד מסוגי עסק אלו.

חשוב לציין ולומר שלא כל אדם יכול להיות יועץ מס. מה זאת אומרת? נושא ייעוץ המס הוא נושא מוסדר בחוק. כלומר, רק מי שרשום בפנקס יועצי המס בישראל ויש לו רישיון בתוקף, מוסמך לייצג נישומים מול מוסדות המס. בנוסף חשוב לציין שיועץ מס ורואה חשבון אינם תפקידים זהים. יועץ מס אינו מוסמך לעבור על חשבונות דוחותיה הכספיים של חברה בע”מ.

אנחנו בפורטל יועץ מעוניינם לתת לכם את כל המידע הרלוונטי לייעוץ מס לעסק.

מאמרים קשורים:

יועץ מס למשפחה