יועץ בטיחות

תחום הייעוץ לבטיחות הוא תחום רחב מאוד אשר יכול לעסוק בדברים רבים כגון בטיחות בתעשייה, בטיחות בארועים המוניים, הובלת חומרים מסוכנים, בטיחות בחשמל, כיבוי אש ודברים רבים נוספים.

תחום הבטיחות בכל הנוגע לבטיחות בעסקים הוא תחום שיש לקחת ברצינות רבה. לחברה ולעסק אחריות על האנשים העובדים בחברה, נמצאים בבניין בבעלות החברה או משתמשים במוצר אותו החברה מייצרת. לכן, על החברה לדאוג שהיא עומדת בכל הדרישות לבטיחות. חוסר תשומת לב לנושאי הבטיחות עלול להיגמר בפציעה ואף במוות. רשלנות בנושא זה עלולה להביא אף לתביעה פלילית. לכן חשוב כלכך להקשיב וליישם את עצותיו של יועץ הבטיחות. יועץ בטיחות הוא מומחה אשר יודע לזהות תקלות ובעיות בבטיחות החברה ומקומות בהם החברה לא עומדת בתקנים הדרושים על פי חוק. יועץ בטיחות - השקעה בחברה

יועצי בטיחות יכולים לעשות יותר מאשר לתת המלצות. יועץ בטיחות הינו אדם אשר יכול לתת הדרכות בטיחות לעובדי החברה, לבנות תוכניות בטיחות, להקים מערכי חירום הכולל תרגול צוותי חירום ופיתוח נהלי התנהגות בעת מצבי חירום. מאחר ויועצי בטיחות הינם מומחים בתחומם הרי שהם גם מוסמכים לתת חוות דעת בבתי משפט.

ישנם דברים שלא משחקים איתם ובטיחות היא אחד מדברים אלו. קודם כל קיימת כאן דאגה אמיתית לחיי אדם והצורך לשמור על בטיחותם של העובדים והלקוחות. אך מעבר לזה גם מבחינה עסקית ישנן השלכות לחוסר הקשבה ליועץ בטיחות. חברה אשר יצא לה מוניטין שאינה דואגת לאבטח את בנייניה, עובדיה ולקוחותיה באמצעי הבטיחות הנדרשים על פי חוק תאבד את האמון שנותן בה קהל הלקוחות. הדבר יביא לאובדן מכירות, לקוחות וחוסר יכולת להתגבר על המוניטין השלילי.

כידוע, הפנים של החברה – הדבר שאנחנו רואים בסופו של דבר, לא יכול לתפקד בלי מערך שלם של תחומים הנמצאים באחורי הקלעים. ללא תחומים אלו החברה לא תצליח. בטיחות היא אחד מתחומים אלו. שקעה בבטיחות היא השקעה במאחורי הקלעים של החברה ביסודות ובבסיס שלה.
עובדים שמרגישים שמשקיעים בהם ודואגים לשלומם באמצעות העסקה של יועץ בטיחות, הם עובדים שירצו להשקיע את מרצם בחברה.

פורטל יעוץ אוסף כאן את כל המידע הרלוונטי אודות יועצי בטיחות.