יועץ תקשורת

מה עושה יועץ תקשורת?
יועץ תקשורת הוא יועץ אשר תפקידו ליצור אסטרטגית קידום העסק בתקשורת. כלומר, מטרתו של יועץ התקשורת היא לשלוט באופן בו העסק נתפס בעין הציבורית. יועץהתקשורתהוא הקשר בין התקשורת לבין העסק ולכן הוא זה שעומד בקשר עם עיתונאים, כתבים ועוד. בהתאם לאי טרסים של החברה יועץ התקשורת בונה אסטרטגיה תקשורתית אשר לוקחת בחשבון את האסטרטגיה הכוללת של החברה, את המסר שברצון החברה להעביר ואת האופן הטוב ביותר להעביר זאת.

באילו תחומים יש צורך ביועץ תקשורת? יועץ תקשורת

התשובה הקצרה – בכל תחום. התשובה הארוכה היא שייעוץ עסקי טוב הוא ייעוץ עסקי שלוקח בחשבון את העובדה שלכל תחום יש את המוניטין שלו ואת התחרותיות שבו. לכן יועץ התקשורת אשר בה לעזור לעסק משנה את צורת הפעולה בהתאם לתחום המדובר ולעסק המדובר.

ארגונים ציבוריים

ארגוניים ציבוריים הינם ארגונים אשר צריכים יועץ תקשורתי בדגש על תחום הדוברות וההסברה. מאחר ומדובר בארגונים ציבוריים פועלים מול קהל רחב של לקוחות, הרי שיש צורך בהברה אינטנסיבית במטרה ליצור מיתוג ותפיסה חיובית של הארגון. סוג כזה של שירות כולל בתוכו יחסי ציבור, העברת הודעות לכלי התקשורת, הכנת כנסים ואירועים ולמעשה כל אירוע הכולל בתוכו פניה לקהל רחב באופן המשפיע על תדמית הארגון.

יחסי ציבור

עסקים פרטיים צריכים לעיתים קרובות יחסי ציבור ענפים. תחום המשפטים ושוק ההון הוא תחום שלעיתים יש בו תפיסות שליליות מוקדמות עוד בטרם הכרות עם האדם האו החברה הספציפיים. תפקידו של יועץ תקשורת הוא להבליט לטובה את העסק המסויים ובכך להפריד אותם מקונפסציות מוקדמות מוטות. הכרות בשם, ופרסונליזציה של העסק יכולים להביא לשינוי תדמית עמוק. ההפרדה מקהל העסקים הדומים מאפשרת להבליט את סדר היום שרוצה העסק הספציפי ליצור.

יועץ תקשורת באינטרנט 

יועץ תקשורת באינטרנטכמו בכל דבר כיום, לא ניתן להתקדם ללא נוכחות באינטרנט. יועץ תקשורת טוב, הוא יועץ תקשורת אשר עוקב אחר המתרחש באינטרנט וכיצד נתפס הלקוח שלו באינטרנט. היום בעידן הרשתות החברתיות קהל הצרכנים והלקוחות נשמע בכל רם  מתמיד ויכול לגרום נזק רב, רק מפרסום כתבה או תמונה אחת. בנוסף לכך הקרבה אל הלקוחות החברה באינטרנט מאפשרת ליועץ התקשורת להבין טוב יותר את לקוחות החברה ולבנות לה תדמית טובה ביותר בהתאם לדרישות הלקוחות. יועץ תקשורת טוב נשאר עם היד על הדופק בכל הקשור לשמה הטוב של החברה אותה הוא מיצג גם באינטרנט.