יועץ תאורה

פעם היתה תאורה אמצעי להאיר חדר מבנה או חלל. עם השנים הפכה התאורה לפריט עיצובי של ממש, ובעלי עסקים רבים, כמו אולמות אירועים, מסעדות או מועדונים, כמו גם לקוחות פרטיים, מחפשים פתרונות תאורה מתוחכמים ויפים, שיספקו את האור הנדרש, אבל לא רק. יועץ תאורה הוא הגורם המקצועי והמוסמך לתכנן תאורה שתהיה פרקטית, חסכונית, יפה ומיוחדת.

עיצוב תאורה

יעוץ תאורה הוא יותר נכון עיצוב תאורה. בתים רבים מחפשים פתרונות שונים ויפים לתאורת הבית, ולא מסתפקים יותר בנברשת תלויה המשתלשלת מהתקרה.
יועץ תאורה הוא אדם בעל השכלה רלוונטית בחשמל, או הנדסת חשמל, ועם רקע וידע עיצובי. יועץ תאורה דורש הבנה של זוויות התאורה וכיצד מחולקת התאורה באופן שווה במקומות גדולים כמו אולמות אירועים וכדומה. יועץ התאורה נדרש להיות בעל ידע והבנה מלאה בחשמל ותכנון הנדסי שלו, גם ברמת החיווט, התקנת גופי התאורה במקומות שווים, ובאופן שיאירו שטח רחב ככל האפשר, ובצורה סימטרית, מדויקת ואסתטית.

בבתים פרטיים, יש שימת דגש על סוג גופי התאורה, האם זו תאורה שקועה או בולטת, האם תאורה נסתרת או גלויה, האם אופי החלל המדובר הוא רך ורומנטי, הדורש תאורה רכה יותר ועם גוון צהבהב, או לבנה ועזה. עוד נדרשת הבנה מקיפה של פתרונות חסכוניים בהוצאות צריכת החשמל.

מאירים ומעירים

אולמות אירועים רבים, וכן מסעדות בתי קפה ומועדונים, מחפשים תאורה שתתאים לאופי המקום. ישנם מקומות המבקשים להצליל חלקים מהם, אחרים מבקשים אור עז ובוהק. מקצוע יועץ תאורה לאולמות אירועים ומקומות ציבוריים אחרים, הולך ותופס תאוצה, עם ההבנה כי התאורה משמשת גם כחלק מהעיצוב הכולל של המקום, וכי יש לה משמעות רבה. יועצי תאורה רבים עובדים בשיתוף עם מעצבי פנים, המסבירים להם את הצרכים שלהם מבחינת עיצובית, ויועץ התאורה מיישם את התוכנית מהבחינה הטכנית, הנדסית.

תחום זה הינו פופולרי מאד גם בקרב חברות וארגונים רבים, המחפשים פתרונות תאורה שיהיו פרקטיים לעובדי המשרד שלא יאמצו את עיניהם, ויחד עם זאת יפים ואסתטיים, במיוחד כיום, כאשר משרדים שמים דגש רב על עיצוב מקום העבודה, והפיכתו מקום שנעים לשהות בו.