יועץ משפטי

יועץ משפטי הוא אדם הנותן שירותים משפטיים הכוללים משא ומתן, עריכת חוזים, מתן חוות דעת משפטית ועוד. יועץ משפטי לחברה יכול להיות מועסק בלעדית על ידי חברה, או להיות יועץ חיצוני אשר עובד מול מספר חברות.

יועץ משפטי הינו יעוץ הכרחי לחברה ולעסק ממספר סיבות: ייעוץ משפטי

יועץ משפטי – לכתיבה ועריכה של חוזים
כיום ידוע שלא חותמים על חוזה לפני שקוראים את כולו – גם את האותיות הקטנות. בחוזים בהם מדובר בהתחייבויות לטווח ארוך ובסכומי כסף גדולים הכרחי שאיש מקצוע יעבור על החוזה. תפקידו של היועץ המשפטי למצוא סתירות בתוכן, חוסר בהירות בניסוח ולמעשה לוודא שהחוזה אומר את מה ששני הצדדים חושבים שהחוזה אומר.

יועץ משפטי – למשא ומתן מוצלח
יועץ משפטי לחברה הוא גם יועץ המוסמך בניהול משא ומתן וכך השימוש ביעוץ משפטי יכול לעיתים קרובות להביא לכך ששני צדדים שנתקלעו למבוי סתום יוכלו בסופו של דבר להגיע לתוצאות אשר ירצו את שני הצדדים.

יעוץ משפטי – לשמירה על מוניטין טוב
חברות ועסקים עומדים דרך קבע לעיני הציבור והחוק. לכן, חשוב מאוד שהעסק יפעל תמיד בהתאם לחוק. תפקידו של היועץ המשפטי הוא לדאוג שכל החוזים, המהלכים והפעולות שעושה העסק הינם חוקיים. חברה הנתפסת בעיני הציבור כחברה אמינה היא חברה שהלקוחות ימליצו עליה ויחזרו אליה. השרות שמספק היועץ המשפטי אינו יסולא מפז מאחר וטעות בכל הנודע לחוק ולמשפט יכולה להביא לנזק שלא ניתן לתקנו.

יועץ משפטי – לחיסכון בכסף
הימנעות מייעוץ משפטי אינה חוסכת כסף. סביר מאוד להניח שחברה אשר תייצג עצמה ללא ייעוץ משפטי מקצועי תכשל ואת מה שחסכה על ייעוץ משפטי תאלץ לשלם לאחר הפסד בבתי משפט. היעוץ המשפטי מבטיח שקט נפשי מאחר ומומחים מטפלים בבעיה ולחברה אין צורך להתעסק בדבר.

ניתן לראות שכאשר עולה הצורך בייעוץ משפטי אסור להתמהמה ויש לחפש ייעוץ כזה מיד. טיפול מידי במצב משפטי, מיד כאשר הוא עולה, הינו הדרך היעילה ביותר להביא לסיום המצב בדרך הטובה ביותר האפשרית. מסיבה זו עדיף תמיד שלחברה יהיה יועץ משפטי קבוע, או לחלופין שיהיה לחברה יעוץ משפטי חיצוני קבוע אשר איתו ייצרו קשר במקרה הצורך. ייעוץ עסקי טוב, הוא ייעוץ שמודע לכך ותמיד ימליץ לכם להעסיק יועץ משפטי.

פורטל יועצים אוסף למענכם את כל המידע הלרוונטי אודות יועצים משפטיים.