יועץ אינטרנט

היום אם רוצים להשאר מעודכנים ולהגיע ללקוחות רבים חייבים להיות בעלי נוכחות באינטרנט. לכאורה הענין נראה קל ופשוט פותחים אתר אינטרנט ו… רבים נעצרים כבר כאן. כשאנחנו גולשים נראה פשוט למדיי לבנות אתר. אך אם נשאל אתיועץ אינטרנט השאלות הפשוטות ביותר לגבי כיצד מתפעלים אתר, רובנו נגלה שאין לנו את התשובות, גם לא הבסיסיות ביותר.

מה תפקידו של יועץ אינטרנט
יועץ אינטרנט הוא האדם שאליו אתם פונים כשברצונכם להיות נוכחים באינטרנט ואין לכם מושג כיצד לעשות זאת. יועץ אינטרנט מכיר חברות לבניית אתרים על מנת לתת לכם את האתר העדכני ביותר, הטוב ביותר והקל ביותר לתפעול. יועץ אינטרנט מכיר את סוגי הפעולות האפשרויות באינטרנט בדגש על אפשרויות שיתוף פעולה עסקיות ושיווק ופרסום באנטרנט. מאחר ולא ניתן לדעת הכל, ישנם דברים בנוגע לאינטרנט שיועץ אינטרנט לא יודע לעשות בעצמו. אולם יועץ אינטרנט טוב יודע מי כן מומחה בתחומים בהם יועץ האינטרנט עצמו אינו מומחה ויש לו את הקשרים הנכונים כדי לדאוג שהלקוחות שלו יקבלו את השירות הטוב ביותר.
האינטרנט אינו עולם ההתמחות שלכם ורבים כלל לא מודעים למה שמתרחש מאחורי הקלעים וגורם לאינטרנט לפעול כמו שהוא פועל. יועץ אינטרנט הוא המתורגמן שלכם בארץ זרה. הוא יודע לתרגם את הרצונות והצרכים שלכם למושגים באינטרנט ולבנות תוכנית פעולה אשר תוציא צרכים אלו אל הפועל. כך למעשה אינכם צריכים להתמודד לבד מול עולם שלם של אפשרויות הפתוח לפניכם באינטרנט.

חשיבותה של נוכחות נכונה באינטרנט
ממש כפי ששיווק שגוי בטלוויזיה, רדיו או בעיתונים עלול לגרום לנזק, כך שיווק שגוי באינטרנט עלול לגרום לנזק. מדובר כאן מנזק בשני מובנים, הן כלכלי והן נזק ביחס למוניטין. הבנה לא נכונה של האינטרנט, שיווק באינטרנט, והרגלי הגלישה של אנשים ודברים נוספים תביא להוצאה לא נכונה של כסף, שלא תביא לתוצאות. תפקידו של יועץ אינטרנט הוא לזהות את הרגלי הגלישה של הלקוחות הפוטנציאלים ולבנות תוכנית שיווקית באינטרנט בהתאם.
הפן הנוסף הוא נזק במוניטין. פרסום במקומות לא נכונים, נוכחות באינטרנט שאינה מכבדת את הלקוח ומיתוג לא נכון של העסק שלכם באינטרנט עשוי לפגוע במוניטין. יועץ אינטרנט יודע לזהות את האופן בוא יש להציג את החברה באינטרנט, לדוגמא האם עליה להיות מנומסת ומכבדת ביחסה אל הלקוחות, או אולי באינטרנט החברה צריכה להיות יותר חמה ואישית. תפקידו של יועץ אינטרנט הוא לזהות דברים אלו ולתת להם מענה באינטרנט. ייעוץ עסקי מסוג זה הוא תחום חשוב בעידן הוירטואלי של היום.