יועץ מזון

כל מסעדה טובה או כל עסק, הקשור במזון, צריך יועץ מזון. כשהעולם הקולינארי תופס תאוצה מיום ליום, ורבים חולמים על פתיחת מסעדה מצליחה או עסק הקשור בתחום המזון, ישנה חשיבות רבה להיוועצות עם מומחים בתחום על מנת להצליח ולהתקדם. ניתן לראות, וכמעט בכל מקום, עסקים שונים, הקשורים לתחום המזון, בין אם מסעדות או עסקים קטנים יותר, שנסגרים לאחר תקופה קצרה ואינם מצליחים לעמוד בכל מטרותיהם ושאיפותיהם העסקיות. יועץ מזון הינו הכתובת הנכונה, על מנת להצליח בתחום ולעשות זאת באופן הנכון ביותר. מהו יועץ מזון, מה כולל תפקידו ולמי מיועד שירות מסוג זה?

תפקידו של היועץ לענייני מזון יועץ מזון

תפקידו של היועץ לענייני המזון הינו תפקיד הכולל התייחסות לפרמטרים שונים הקשורים בתחום ההסעדה והמזון. החל מבניית התפריט עבור המסעדה או העסק, כלה בהתייחסות לעלויות המזון השונות ועד בניית התכנית העסקית של העסק עצמו. יועץ מזון, תוך בחינת ההיבטים השונים הקשורים לתחום זה, מאפשר לכל בעל מסעדה, לכל חברת קייטרינג, חברת מזון וכדומה, לייעל את עבודתם ולהצליח בתחומם. אם בעבר תחום עיסוק זה לא היה קיים, הרי שכיום ישנם לא מעט יועצים בתחום המזון, המציעים את שירותיהם המקצועיים ביותר לחברות או לעסקים, ומאפשרים להם להצליח ולהתקדם בתחום בו עוסקים.

כיצד מתנהל תהליך העבודה אל מול היועץ

יועץ מזון, במסגרת תהליך עבודתו אל מול לקוחותיו, עוסק בהדרכת בעל העסק לצורך ניהול העסק באופן הנכון ביותר, כך שסיכויי הצלחתו בתחום יהיו גדולים יותר והוא יהפוך לעסק מצליח וריווחי יותר. במהלך עבודתו, כשמדובר במסעדה למשל, עוזר יועץ מזון זה לבחור את כוח האדם לעסק, בהתאם לכישוריו ויכולותיו, כדי להבטיח רמת מקצועיות גבוהה. בנוסף, עוזר היועץ בתחום המזון להכשיר את צוות המטבח, על ידי בניית ספר נהלים מוגדר, הכולל את אופן הדרכתו של הצוות, תוך התייחסות למסגרת העבודה וכדומה. תהליך יעוץ המזון מתייחס גם לנושא עלויות המזון וחומרי הגלם, על מנת לייעל נכון את ההוצאות הכספיות מצד אחד, אולם להקפיד שצעד זה לא יפגום באיכותו של המזון. יועץ מזון עוזר לבעל העסק לבנות תפריט מתאים, בהתאם לקהל היעד, לסוג המסעדה ולאופי המקום, וכן עוזר בתיווך בין בעל העסק לבין ספקי מזון וכן ספקי שירותים נוספים, להם הוא נדרש.

מי מספק את שירותי הייעוץ בתחום המזון

יועץ המזון יכול להיות שף במקצועו, בעל ניסיון רב בענף המזון, לרבות ניסיון בעבודה במסעדות, בעבודה מול ספקי מזון שונים, בעבודה אל מול צוות עובדים וכדומה. ישנן חברות, המציעות שירותי יעוץ מזון ולעומתן, ישנם שפים מקצועיים הנותנים מענה מתאים לכל חברה או מסעדה, הנדרשת בעזרה בתחום.

חשוב לדעת להתאים את הייעוץ העסקי הנבחר לתחום בו נמצא העסק. ייעוץ עסקי בתחום המזון לא יהיה שלם ללא יועץ מזון.