ניהול פיננסי

מה הוא ניהול פיננסי נכון?
ניהול פיננסי נכון הינו ניהול פיננסי אשר צריך לקחת בחשבון ולהתמודד עם גורמים רבים כגון בניית תקציב וניהולו, שכר עלויות וביטוחים, פיקוח ובקרה פיננסית, מיסים, קריאה וניתוח של דוחות כספיים ודברים רבים נוספים. ניהול פיננסי מהווה גורם ישיר לשיפור רווחיות העסק ולכן יש לעשות ניהול תזרים מזומנים אפקטיבי הלוקח בחשבון את כל ההכנסות וההוצאות של העסק, ניהול סיכונים. לדברים אלו השפעות חמורות על העסק ולכן יש לוודא שניהול פיננסי נעשה באופן מקצועי ואמין על ידי יועץ פיננסי לעסק אשר הינו מחוייב לעסק.

ניהול פיננסי חכם – התנהלות מול הבנק
ניהול פיננסי חכם מול הבנק הינו ניהול פיננסי אשר מקפיד לא לחרוג את מסגרת האשראי. חריגה ממסגרת האשראי משמעותה קנסות ותשלומים גבוהים יותר לבנק ולכן זה הוא משהו שניהול פיננסי נכון ימנע ממנו. בנוסף יש להבין שמסגרת אשראי גבוהה במיוחד איננה הפיתרון מאחר והבנק לוקח עמלת הקצאת אשראי בהתאם לגודל מסגרת האשראי. כלומר, תכנון פיננסי טוב יקבע מסגרת אשראי אשר עומדת בקנה אחד עם ההוצאות וההכנסות של החברה.

ניהול פיננסי חכם – התמודדות עם מיסים
אחד הדברים החשובים ביותר שעל ניהול פיננסי נכון לעשות הוא לזהות מה הן ההוצאות המוכרות של העסק כדי שעל הוצאות אלו לא ינוכה מס. הוצאות מוכרות כוללות: הוצאות רכב כגון דלק, ביטוחים, אחזקת רכב, טיפולים רישיון רכב, טלפון , טלפון נייד, נסיעות לחו”ל, השתלמויות ועוד.

עסק אשר דואג לניהול פיננסי מעודכן, איכותי ושוטף הוא עסק אשר יקבל תמיד את השירות הטוב ביותר והעצה הטובה ביותר בנוגע להמשך דרכו. שאלות כגון האם כדי להישאר עוסק מורשה או להירשם כחברה בע”מ, מה הם הטפסים שיש למלא ומה הוא האופן שבו כדאי למשוך משכורת אל בעלי המניות הינן שאלות שניהול פיננסי יודע לענות עליהן.

כאשר עסק מחפש יועץ פיננסי לעסק, עליו לודא שאופן הניהול הפיננסי של היועץ הינו מקצועי ואיכותי. ניהול פיננסי מצריך ידע נרחב בתחומים רבים וכך היועץ הפיננסי צריך להיות איש רחב עוסקים המעודכן במתרחש בחוקי המדינה, הבנקים, מס הכנסה ותחומים רבים נוספים.