יועץ פיננסי לעסק

כל עסק מתעסק עם כספים ופיננסים ולכן כל עסק זקוק לאיש מקצוע אשר יטפל בתחום זה עבור העסק. איש מקצוע זה הוא יועץ פיננסי לעסק.

מדוע חשוב שלעסק יהיה יועץ פיננסי?
עסק מתעסק עם כספים אשר מגיעים מכל הכיוונים. כסף נכנס לעסק בעקבות תשלום של לקוחות, החזרי חובות, סגירת עסקה וסיבות רבות נוספות. כסף יוצא מהעסק בעקבות סגירת עסקאות, השקעה, לקיחת הלוואה, תשלום משכורות וסיבות רבות אחרות. על כל אחד מדברים אלו צריך שיהיה מעקב צמוד. מעקב זה צריך להעשות על ידי איש מקצוע מכיוון שלכל אחד מדברים אלו יש חוקים משלו, טפסים משלו והשפעות משלו על העסק. יועץ פיננסי לעסק הוא איש מקצוע אשר מתמחה במעקב אחר כל אחד מדברים אלו ההשלכה שלו על העסק.

יועץ פיננסי לעסק יודע לשאול את השאלות הנכונות, ליועץ פיננסי יש כלים שלא עומדים לרשותו של בעל העסק, ליועץ פיננסי יש הבנה בכלכלה , בשוק, ניהול כספים עסק ותזרים מזומנים, ייעוץ לפני מיזוגים ורכישות, הערכת שווי חברות ועוד. ישנו ייעוץ פיננסי לעסק אשר יכול לשמש גם כיועצי מס מאחר והם מבינים גם בכל הקשור לתחום מס הכנסה.
יועץ פיננסי לעסק יכול לייעץ בתחומים רבים ונרחבים מהכנת תוכנית עסקית, בדיקת כדאיות פיננסית לעסק, יצרת קשרים עם הבנק ועבודה מולו ודברים רבים נוספים. אלו הם דברים שרק איש מקצוע כגון יועץ פיננסי ידע להתמודדד איתם תוך מתן עדיפות לאינטרסים של העסק ובחירת דרך הפעולה הנכונה ביותר עבור העסק.

גם אם לבעל העסק יש את הידע הדרוש על מנת לנהל את תחום הכספים בעצמו, הרי שלעיתים קרובות אין לו את הזמן לכך. בעל העסק הינו איש עסוק אשר צריך לשים לב לכל התחומים של העסק כגון השיווק, השקעות, כוח אדם, עבודה מול חברות אחרות, מתן דין וחשבון לבעלי המניות ודברים רבים אחרים. לכן לעיתים נראה שלעסקים יש ייעוץ עסקי רב, הנותן מענה לתחומים רבים. יועץ פיננסי לעסק יתן את מלוא תשומת הלב לתחום אחד בלבד ויידע לשתף את בעל העסק בשורה התחתונה ודברים שהוא באמת צריך לדעת.

באילו תחומים יכול לסייע יועץ פיננסי לעסק?

  • יועץ פיננסי לעסק יעשה ניהול פיננסי חכם אשר ייקח בחשבון גורמים כגון התמודדות מול הבנק, התמודדות עם מיסים ודברים רבים נוספים.
  • ניהול פיננסי זה יעשה את כל השלבים הנחוצים לכדי לעשות תכנון פיננסי זהיר אשר אוסף נתונים, מציב מטרות ועושה ניהול סיכונים.
  • ניהול סיכונים שיעשה על ידי יועץ פיננסי ייקח בחשבון מה הוא מנוף פיננסי רצוי לסוג החברה בה מדובר.

בסופו של דבר לקיחת יועץ פיננסי לעסק הינה השקעה אשר תחזיר את עצמה הן בזמן והן בכסף.

מאמרים קשורים:

יועץ פיננסי למשפחה