ייעוץ כלכלי

ייעוץ כלכלי הוא ייעוץ אשר עוסק בבדיקת כדאיות, התנהלות כלכלית, מעקב וניהול תזרים מזומנים ודברים רבים נוספים.

הזמן הטוב ביותר לקבל בו ייעוץ כלכלי הוא לפני קבלת ההחלטות הגדולות, אם מחכים לאחר יישום ההחלטות ומגלים שהפעולה הייתה לא נכונה ייתכן שכבר יהיה מאוחר מידי. קבלת ייעוץ כלכלי לפני התחלת מהלכים משמכעותיים מבטיחה שתקבלו את כל המידע הדרוש לכם לפני שתקבלו החלטה.

ייעוץ כלכלי נותן תמונת מצב הלוקחת בחשבון תחזיות קצרות טווח וארוכות טווח. בצורה זו יכול ייעוץ כלכלי לא רק לפתור בעיות אלא גם למנוע אותן על ידי זיהוי מוקדם של בעיות פוטנציאליות.
ייעוץ העוסק בצד הפיננסי של העסק הרי שבסופו של דבר עליו לגעת גם בתחומים אחרים אשר משפיעים על העסק כגון הרחבת העסק, תכנון פיננסי ואסטרטגיה עתידיים, השקעה בשיווק ובעובדים ודברים רבים נוספים.

למי כדאי לקחת ייעוץ כלכלי?
התשובה הקצרה היא כמובן – לכולם. עסק קטן יוכל להעזר בייעוץ כלכלי כדי לראות איפה לחסוך, איפה להשקיע ומה הם הצעדים שיש לקחת על מנת להרחיב את העסק. עסק גדול הינו ברוקרטיה ולכן עליו לקחת ייעוץ כלכלי אשר ימצא את המקומות בהם דברים נופלים בין הכסאות וידע לומר איך לשפר את העסק. עסק בקשיים צריך ייעוץ כלכלי כדי לראות מה הן הסיבות העקריות לקשיים וכיצד ניתן לפתור אותן כמו גם לקבל ייעוץ מקצועי לגבי ניהול סיכונים.

מתי כדאי לקחת ייעוץ כלכלי?
באופן כללי כדאי שתמיד יהיה יועץ כלכלי לעסק זמין. כדאי להשתמש ביועץ הכלכלי לפני שמתחילות הצרות כלומר, לא רק כשכבר נמצאים במצוקה אלא גם לפני קבלת החלטות חשובות, לפני התחייבות לטווח ארוך, לפני הוצאות משמעותיות ושינויים מרחיקים לכת כדאי להתייעץ בייעוץ כלכלי כדי לוודא שהעסק יכוללעמוד בדברים אלו מבחינה כלכלית.

אם העסק נמצא בצרה כדאי מאוד לקחת ייעוץ כלכלי מאחר ונקודת מבט אוביקטיבית תדע להצביע גם על הצורך בקבלת החלטות קשות שייתכן ואנשים הקרובים מידי למצב לא רואים או לא מוכנים לשקול.
ייעוץ כלכלי הוא צורה אוביקטיבית, אמיתית ומקצועית לקבל תמונת מצב מלאה של העסק מבחינה כלכלית ואסטרטגיצ אשר תשפיע על התנהלותו של העסק גם בעתיד ועל תהליך קהלת ההחלטות שלו.