יועץ כלכלי לעסק

כל עסק, בכל שלב בהתפתחותו זקוק ליועץ כלכלי לעסק. יועץ כלכלי לעסק מסייע הן בעת הקמת העסק, בעיתות משבר ובעיתות צמיחה.

השירותים שמציע יועץ כלכלי לעסק

יועץ כלכלי לעסק מציע סיוע ומעקב במגוון תחומים ונותן ליווי לעסקים בתחום הכלכלי של הפעילות העסקית. כלומר:

  • יועץ כלכלי לעסק מכין תוכנית עסקית לעסק אשר עומד על הרגליים ויוע גם לבנות תוכנית עסקית אשר תתרכז בהבראת העסק והרמתו על הרגליים במקרה הצורך.
  •  יועץ כלכלי לעסק עושה בדיקת כדאיות כלכלית בעת קבלת החלטות, לקיחת הלוואות וביצוע השקעות בעסק קיים או בהרחבת העסק.
  •  יועץ כלכלי לעסקים יודע לבנות תזרים מזומנים אשר מצביע באופן ברור על מצב הנזילות של החברה.
  •  היועץ יודע גם לקבוע את השווי של חברות ועסקים.
  •  יועץ כלכלי לעסק יודע ליצור קשרים עם הבנק ולסדר מסגרות אשראי
  •  היועץ יודע לבחון את החברה ולהגדיר סולם עדיפויות, לתכנן צעדים קצרי וארוכי טווח וליישם את התוכנית.
  • יועץ כלכלי לעסק מבין בתחום הבורסה לניירות ערך ויודע להמליץ לחברה על צורת התנהלות מתאימה בבורסה כמו גם בתחום הרחב יותר של שוק ההון.
  • יועץ כלכלי לעסק יודע לנמנוע פשיטת רגל או לחלופין לסייע ולייעץ בעת ההכרזה על פשיטת רגל.

אלו הן כמובן דוגמאות בלבד, כאשר כל אחת מהן טומנת בחובה עבודה רבה ונגיעה בתחומים ונושאים רבים. יועצים כלכליים רבים יודעים גם לתת ייעוץ בתחומים קרובים אחרים בהתאם לצרכי הלקוח.
בין אם מדובר בעסק קטן, עסק גדול, עסק מתחיל או עסק וותיק, מומלץ מאוד לקחת יועץ כלכלי לעסק. יועץ כלכלי יודע להתבונן ולשים לב אל דברים שאחרים לא ישימו אליהם לב. תשומת הלב לפרטים הקטנים יכולה להביא לחסכון גדול וליעול ולשיפור העבודה בעסק. יועץ כלכלי נראה כהוצאה גדולה, אך זה היא אינה חשיבה נכונה. יועץ כלכלי לעסק אינו הוצאה כי אם השקעה. ניהול נכון של כסף העסק יביאו בסופו של דבר להגדלת הרווחים.

הייתרונות של יועץ כלכלי לעסק

אחד הייתרונות של ייעוץ עסקי כלכלי, הינו עובדת היותו של היועץ הכלכלי, יועץ חיצוני. יועץ חיצוני פועל באוביקטיביות. מאחר ואינו קשור ישירות לחברה ולא היה בה מרגע הקמתה, הרי שהוא לא מרגיש צורך לשמור על דברים כפי שהם מתוך רגשי נוסטלגיה ונאמנות ולכן נקודת המבט שלו הינה נקיה יותר. בעקבות זאת יוכל יועץ כלכלי לעסק להציע פתרונות כלכליים ומקצועיים שהינם אובייקטיביים לחלוטין. ייתרון נוסף של ייעוץ כלכלי לעסק היא העובדה שהיועץ הכלכלי ישאר כל הזמן עם היד על הדופק ביחס לשינויי חוק במדינה הנוגעים לתחום הכספים.