יועץ קולינרי

לבשל באופן איכותי אינו דבר קל, אולם ישנם אנשים שהתברכו בכישרון זה. עכשיו ברצונם לחלוק את הכישון עם אנשים אחרים ולפתוח מסעדה. אולם זה אינו דבר קל.מדובר כאן בשילוב בין התשוקה לבישול ובין עסק. והשילוב בין השניים יכוליועץ קולינרי להיות קשה מאוד.

מה הוא תפקידו של היועץ הקולינרי? 
בשלב הראשון תפקידו של יועץ קולינרי הוא קודם כל לראות האם ברעיון של המסעדה יש פוטנציאל. האם המיקום שנבחר למסעדה הינו נכון לסוג המסעדה שרוצים לפתוח. בהתאם לדברים אלו יש גם לקבוע מה יהיה מחירה של מנה, איך מצליחים למכור גם שתיה ביחד עם הארוחה, מה הוא היחס הנכון בין עובדים ולקוחות, איזו הכשרה יש לתת לעובדים, מה הוא התפרחיט המתאים ביותר למסעדה? בכל אלו ובדברים רבים נוספים מייעץ היועץ הקולינרי.
בנוסף יש לבדוק מה הן המנות שכדאי להגיש. לכל שף ובעל מסעדה יש את החלום להגיש את המנות המיוחדות והשונות ביותר, אולם, מעבר לחלום להגיש מנות מיוחדות יש גם לענות לציפיות ודרישות הלקוחות או שאלו לא יחזרו למסעדה.

מדוע כדאי להשתמש בשרותיו של יועץ קולינרי?
מסעדנות הוא תחום קשה. רבים מהעסקים בישראל נסגרים בשנתיים הראשונות להקמתם בעקבות תכנון לקוי. בעסקי המסעדנות אחוז העסקים הנסגרים גבוה אפילו יות רמסתחומים אחרים. מדובר בתחום תחרותי מאוד, אשר מושפי מגורמים רבים כגון מזג אוויר, עונות השנה, מצב השוק – בין מבחינת יכולת הרכישה של מוצרים, ובין עם מבחינת יכולתם של לקוחות להוציא כסף על מותרות כגון מסעדות. לכן, חשוב לקחת איש מקצוע – יועץ קולינרי – אשר יודע לקחת דברים אלו בחשבון ולתת מענה בהתאם לכל הנקודות המוזכרות למעלה ורבות נוספות.

יועץ קולינרי – ידע בתחומים רבים
מהדוגמאות שניתנו למעלה ניתן לראות שליועץ הקולינרי צריך להיות ידע בתחומים רבים. יועץ קולינארי צריך כמובן להיות שף – כלומר עליו לדעת את רזי המטבח. הערכת זמן נכונה לגבי אורך ההכנה של מנה, ידע בהערכת כמויות אוכל ללקוח, התאמה בין מוצרים ושילוב בין מנות. צריכה להיות לו גם הבנה עסקית טובה, כלומר רק כלשהו של ייעוץ עסקי על מנת לדעת לייעץ בנוגע להשקעה, עלויות, הוצאות והכנסות ולתת הערכה מציאותית ונכונה של תזרים המזומנים. בנוסף לכל אלו צריך להיות ליועץ קולינארי הבנה בבני אדם מכיוון שעליו לדעת לקרוא את קהל הלקוחות ולדעת איזה אנשים למשוף למסעדה וכיצד לעשות זאת.