יועץ נגישות

כיום ידוע שחשוב מאוד שחברות ועסקים ייתנו מענה גם לאנשים עם מוגבליות ושכל אתרי, שירותי ומוצרי החברה יעברו שינויים או יווצרו מראש עם היכולת לתת שירות גם לאנשים עם מוגבלויות. אם בעבר מוגבלות הייתה מצמצמת באופן משמעותי את יכולתו של האדם להשתלב בחברה, הרי שהטכנולוגיה המתקדמת והמודעות ההולכת וגוברת יוצרות יותר ויותר כלים אשר מקלים על האדם עם המוגבלות להסתדר באופן עצמאי בקהילה. לכן, חשוב מאוד שחברות ועסקים יקחו חלק בתהליך זה.

יועץ נגישות – נגישות במבנים תשתיות וסביבה
יועץ נגישות הוא אדם אשר יודע להבחין במקרים בהם העסק לא שם לב, אך הוא יוצר קושי לאדם מוגבל. דוגמא מוכרת היום שכבר מתמודדים איתה עוד בעת תכנון הבניין היא נגישות לכיסא גלגלים. חברות או שירותים שנותנים שירות גם לאנשים עם כיסא גלגלים מוכרחים לאפשר גישה לכיסא גלגלים, מעברים רחבים יותר ואף שירותים המותאמים לכך. ליועץ נגישות ידע נרחב אודות הצורה הנכונה והיעילה לתכנן בניין כך שייתן את הנגישות הטובה ביותר לכל הלקוחות.

יועץ נגישות – תחום הנגישות לשירות
חברות כיום לא צריכות ליצור רק בניין המתאים לנכים, אלא גם לתת שירות אשר עונה על צרכים אלו. יועץ נגישות יודע אל מי צריך לפנות כדי להפוך את אתר האינטרנט לנגיש לעיוורים, מה צריך כדי לתת שירות טלפוני לחרשים ואילו דברים צריך לדעת כאשר נותנים שירות פרונטאלי לאנשים עם מוגבלויות.

התרבות שלנו לומדת לאט לאט לקבל את האחר ואת השונה ולהתאים את עצמה כך שתוכל להכיל ולשרת כמה שיותר אנשים. עסקים וחברות אשר רוצים לשמר ולהרחיב את מאגר הלקוחות שלהם מוכרחים להתקדם עם הזמן ולהתייעל במתן השירות שלהם לאנשים שונים. יועץ נגישות הוא האדם שיתאים את החברה בכל מובן אל קבוצה שלמה של אנשים, אשר ייתכן ולא קיבלו את הנגישות הדרושה על מנת שיוכלו להפוך ללקוחות. יועץ הנגישות הוא גם זה שיעביר הדרכות בנוגע למתן שירות רגיש ונגיש לאנשים עם מוגבלויות.
יועץ נגישות מוכרח להיות בעל ידע נרחב במבנים ותשתיות וטכנולוגיות נגישות מתחדשות. בנוסף עליו להיות בעל הכרות עם פסיכלוגיית האדם בעת התמודדותו עם השונה ובעל יכולת להדריך ולהעביר את הידע שלו.