ייעוץ עסקי

כל בעל עסק יודע שהוא לא יכול לעשות הכל לבד. מבחינת זמן – אין לו את כל הזמן הדרוש לעשות את כל שיש לעשות למען העסק. מבחינת יכולת – יש דברים שבעל העסק, למרות כל יכולותיו בתחום העסקים פשוט לא יודע איך לעשות. לכן, לכל עסק ישנם יועצים ומומחים בתחומים שונים הקשורים לעסק. ייעוץ עסקי כולל בתוכו את כל התחומים אשר יכולים להיות רלוונטים לעסקים שונים. ייעוץ עסקי

ייעוץ עסקי שכל עסק צריך

יועץ פיננסי הוא דבר שכל בעל עסק צריך. כל עסק בין אם מדובר בעסק לייצוא בננות או בעסק לתפירת בגדים לבובות, עוסק בכספים. החשיבות של מעקב מקצועי אחר תקציב העסק הוא הבסיס של תוכנית עסקים טובה. גם יועץ מס הוא דבר שכל עסק צריך. כל עסק מחוייב לדווח למס הכנסה על פעילותו. כידוע,  עם מס הכנסה לא מתעסקים ולכן הדבר החכם ביותר לעשות הוא לפנות לייעוץ עסקי המתמחה ביעוץ מס.

ייעוץ עסקי לתחומים ספציפים

ישנם גם תחומים של ייעוץ עסקי שאינם מתאימים לכל עסק, מאחר ומדובר בייעוץ אודות תחומי נישה מיוחדים הרלווטנים רק לסוג מסויים של עסקים. יועץ קולינרי למשל הוא תפקיד המתאים רק לעסקים בתחום המזון כגון מסעדות, בתי קפה וקייטרינג.

יועץ נגישות הוא יועץ האחראי לוודא שהבניין, החנות והעסק עומדים בתקנים ומאפשרים נגישות לאנשים עם מוגבלויות. יועץ נגישות ילווה אותך לאורך כל הדרך מתכנון התוכנית, הגשתה, קבלת האישור והוצאתה אל הפועל. חשוב לראות שגם יועץ עסקי מסוג זה לא מתאים לכל עסק. כיום ישנם עסקים אשר החנות שלהם נמצאת רק באינטרנט, וכך אין להם צורך בייעוץ עסקי כזה.

ייעוץ עסקי לאינטרנט – ייעוץ עסקי שחושב קדימה

יועץ אינטרנט בדגש על ייעוץ עסקי בנושא קידום אתרים באינטרנט, הופך לאחד הנושאים החשובים של העסק. כיום קשה למצוא עסקים שאין להם ייצוג באינטרנט, ואין עסקים חזקים ומוצלחים שאין להם ייצוג באינטרנט. האינטרנט הפך לפנים של העסק מאחר ומדובר במדיום שנגיש כמעט לכל אחד מכמעט כל מקום. ייעוץ עסקי שחושב קדימה, למציאת לקוחות חדשים ופיתוח אפיקי חשיבה חדשים מוכרח להתעסק גם בייעוץ אינטרנט.

יועץ שיווקי גם הוא סוג של ייעוץ עסקי שכל עסק צריך. השיווק של המוצר או השירות אותו העסק מציע ייעתב את האופן בו קהל הלקוחות יתפוס את המוצר. פניה אל קהל לקוחות לא מתאים ומיתוג לא נכון של המוצר יכול להביא לנפילת העסק, ללא קשר לאיכות המוצר עצמו. יועץ שיווק מתעסק באופן בו המוצר נתפס בתודעת הצרכנים. תפיסה חיובית של המוצר תביא לרכישתו. לכן, ייעוץ שיווקי הוא אחד הדברים שבעל עסק שרוצה להצליח, להתפתח ולהתרחב פשוט לא יכול לוותר עליו. שיווק באינטרנט הינו אחד הדברים החשובים והינו מתקשר באופן הדוק לייעוץ אינטרנט וקידום אתרים.

ישנם עסקים אשר יש להם מחלקות שלמות העוסקות אך ורק בייעוץ עסקי מסוג זה ולכן אין להם יועצים חיצוניים אשר עוסקים בייעוץ שיווקי, קידום אתרים וכ’ו. עם זאת חשוב לשים לב שישנם סוגים של ייעוץ עסקי בהם כדאי לעיתים להביא יועץ חיצוני שיעזור לחברה ולעסק.

בנושאים כגון יעוץ מס ייתכן ואין בכך צורך כל עוד יועץ מס של החברה מעודכן בכל שינוי שמתרחש בנושא. אולם, בנושאים של ייעוץ עסקי כגון ייעוץ אינטרנט וייעוץ שיווקי לפעמים כדאי להביא יועץ חיצוני. ליועץ קבוע ואיש החברה יש כמובן את הייתרון של הכרות מעמיקה עם החברה והמוצר אותו היא מוכרת. אולם, לעיתים ייתרון זה יכול להיות בעוכריו של איש הייעוץ. יועץ חיצוני מביא נקודת מבט חדשה ורעננה, אשר רואה את התמונה הגדולה בלי קשר סנטימנטלי לתוכנית פעולה או צורת עבודה. הדבר מאפשר להביא רעיונות חדשים, לראות חולשות ולהציע פתרונות שייתכן ואנשים הפועלים מתוך מערכת החברה לא חשבו עליהם. בנושאים כגון שיווק וקידום אתרים, בהם חדשנות ומקוריות הם המפתח להצלחה – יכולת זו אינה תסולא מפז.

סוגים נוספים של ייעוץ לעסקים

יועץ אסטרטגי – יועץ העוזר לבנות תוכנית עסקית מקיפה אשר לוקחת את התמנה הגדלה ואתמטרות הטווח הארוך ופורסת את דרך הפעולה הטובה ביורתכדי לממש אותן.

יועץ ארגוני – יועץ אשר בוחן את הארגון על כל מחלקותיו ובוחן האם הארגון פועל באופן יעיל וכיצד ניתן לייעל אותו.

יועץ בטיחות – מייעץ בכל תחומי הבטיחות. מבטיחות בארועים המוניים, עד בטיחות בזמן שריפה ועד הדרכות בטיחות במשרד. יועץ הבטיחות יבטיח שעובדי ולקוחות החברה נמצאים בידיים טובות.

יועץ כלכלי לעסק – יועץ המתרכז בצד הכספי של העסק. מדובר ביועץ אשר יכול לסייע בתחומים רבים כגון שוק ההון והבורסה, יצירת תזרים מזומנים ועוד.

יועץ משפטי – דואג לכל תחום המשפט, עריכת החוזים, גישור וניהול משא ומתן בחברה. קשה לחשוב על חברה שיכולה להתסדר בלעדיו.

יועץ פיננסי לעסק – יועץ אשר יסייע בניהול סיכונים, תכנון פיננסי וקבלת החלטות נכונה.

יועץ תקשורת – יועץ אשר יעזור בשמירת ושיפור תדמית החברה.

יועץ חקלאות – איש מקצוע אשר מסייע לחקלאים לשפר ולשמר את היבולים.

יועץ לשוני – סיוע בעריכה, תרגום, כתיבה ודברים רבים נוספים לחברות ועסקים בתחומים רבים.

יועץ אלומיניום – יועץ אלומיניום הוא איש מקצוע המומחה בתחום האלומיניום והבניה.

יועץ השקעות לעסק – איש מקצוע מתחום ההשקעות אשר מציע תכניות השקעה להגדלת הרווחים.

יועץ מזון – יועץ מזון מסייע בבניית תפריט המסעדה או העסק, בבחינת עלויות המזון השונות ואף בניית התכנית העסקית של העסק.

יועץ סביבה – יועץ סביבה עוזר לחברות להתנהל באופן ירוק יותר הם בניהול המשרד,הוצאות חשמל ומים וכדומה, והן בעל ידי ייעוץ בבניה ופיתוח של מכשירים וטכנולוגיות ירוקות.

יועץ קרקע – מסייע לעסק בבחינת האזור עליו יבנו מבנים, מפעלים, נשרדים וכדומה – ומוודא שכל הפעולות נעשות בהתאם לחוק.

פורטל היועצים אוסף למענכם את כל המידע אודות ייעוץ עסקי לכל גווניו ותחומיו על מנת שתוכלו לבחור את היועץ העסקי המתאים לכם.

פורטל היועצים – עזרו לנו לעזור לכם.